17 listopad 2022

Z dużym prawdopodobieństwem możemy powiedzieć, że Ukraińcy będą mogli obejrzeć miejsce wybuchu

zdjęcie: Z dużym prawdopodobieństwem możemy powiedzieć, że Ukraińcy będą mogli obejrzeć miejsce wybuchu / fot. PAP
fot. PAP
Z dużym prawdopodobieństwem możemy powiedzieć, że Ukraińcy będą mogli obejrzeć miejsce wybuchu w Przewodowie - powiedziała szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych portalowi i.pl.
REKLAMA

Ignaczak-Bandych była pytana o wydarzenia we wsi Przewodów (Lubelskie) gdzie we wtorek spadł pocisk i doszło do eksplozji w wyniku której zginęło dwóch obywateli Polski.

Zapytana o stanowisko prezydenta Andrzeja Dudy w kwestii ewentualnego dostępu strony ukraińskiej do miejsca wybuchu, przypomniała, że "do śledztwa dołączyli Amerykanie" i "chodzi o to, żeby było ono jak najbardziej obiektywne i żeby nie popełnić żadnego błędu".

Zaznaczyła, że prezydent USA Joe Biden podczas rozmowy z prezydentem Dudą zaproponował udział amerykańskich ekspertów w tym śledztwie, propozycja ta została przyjęta i "w tej chwili jest to więc wspólne wyjaśnianie polsko-amerykańskie".

"Wszystko musi być zgodne proceduralnie. Z dużym prawdopodobieństwem możemy natomiast powiedzieć, że Ukraińcy będą mogli obejrzeć miejsce wybuchu" - powiedziała minister.

Na pytanie czy Polska jest na pewno bezpieczna szefowa KPRP powiedziała, że tak. "Po pierwsze – z każdym dniem posiadamy coraz więcej własnego sprzętu wojskowego. Po drugie – stacjonują na terenie naszego kraju jednostki armii sojuszniczych. Po trzecie – jesteśmy chronieni przez NATO, do którego należymy" - powiedziała Ignaczak-Bandych. Dowodem na to - dodała - była "natychmiastowa i budująca" reakcja sojuszników po upadku pocisku na teren Polski. (PAP)

rbk/ mok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
-1.8°C
wschód słońca: 07:34
zachód słońca: 16:34
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2023-01-29 16:00
miejsce
Teatr Arka im. Renaty Jasińskiej,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-29 17:00
miejsce
Hala Stulecia, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-29 18:00
miejsce
CENTRUM KULTURY AGORA, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-29 18:00
miejsce
FAMA Centrum...
wstęp biletowany