1 grudzień 2022

Aleksander Dychała nowym prezesem TBS Wrocław

zdjęcie: Aleksander Dychała nowym prezesem TBS Wrocław / fot. nadesłane
fot. nadesłane
30 listopada 2022 roku Rada Nadzorcza powołała nowego prezesa Towarzystwa Budownictwa Społecznego we Wrocławiu. Jest nim Aleksander Dychała, inżynier i menedżer, absolwent Politechniki Zielonogórskiej, Opolskiej i Wrocławskiej. Jego wykształcenie z dziedziny gospodarki nieruchomościami i zarządzania poparte jest wieloletnią praktyką w zarządach spółdzielni mieszkaniowych.
REKLAMA
Towarzystwo Budownictwa Społecznego we Wrocławiu, którego właścicielem jest Gmina Wrocław, działa od 1998 roku i zajmuje się budową mieszkań przeznaczonych na wynajem. W swoich zasobach posiada 100 budynków, 4133 lokale mieszkalne oraz 48 lokali użytkowych. Wszystkie inwestycje spółki realizowane są w sposób kompleksowy i obejmują budowę dróg dojazdowych, miejsc parkingowych czy placów zabaw dla dzieci. Tylko do 2027 roku TBS Wrocław wybuduje kolejnych 1000 mieszkań na wynajem w najtańszej cenie we Wrocławiu.

TBS Wrocław to niezwykle ważna instytucja, której głównym zadaniem jest stworzenie komfortowych warunków do życia dla tych mieszkańców Wrocławia, których nie stać na kupno własnego mieszkania lub z innych powodów po prostu nie chcą tego robić. Co ważne, ostatnie zawirowania na rynku nieruchomości, tylko wzmocniły pozycję spółki w przestrzeni publicznej. Chcemy jeszcze bardziej podnieść jakość świadczonych usług i zadbać o aktualnych mieszkańców, którzy powinni partycypować w działaniach TBS-u i takie główne zadanie stawiam przed nowym prezesem. Pan Aleksander Dychała posiada niezbędną wiedzę, ponad 20-letnie doświadczenie w dziedzinie gospodarki nieruchomościami, a w ostatnim czasie z bardzo dobrymi wynikami realizował postawione przed nim zadania w dwóch wrocławskich spółdzielniach mieszkaniowych. Trzymam za niego kciuki i wierzę, że TBS Wrocław będzie niebawem postrzegany jako spółka będąca bardzo blisko mieszkańca – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Dziękuję Radzie Nadzorczej za zaufanie i z pewnością dołożę wszelkich starań, aby po kilku tygodniach mojej pracy, postrzeganie TBS-u w przestrzeni publicznej diametralnie się zmieniło. Choć na początku będę chciał poznać działanie organizacji, spotkać się z pracownikami i ocenić powierzane im procesy, to z pewnością kluczowym aspektem mojej działalności, będą cykliczne spotkania z mieszkańcami, którzy jako partycypanci powinni mieć częściowy wpływ na kierunek funkcjonowania spółki. Przede mną ciekawe wyzwanie – z jednej strony dbałość o aktualny zasób spółki, a z drugiej koordynowanie działań inwestycyjnych. Z natury jestem jednak optymistą i wierzę, że wspólnie z moimi pracownikami uda nam się zapewnić naszym najemcą odpowiedni komfort życia – mówi nowy prezes TBS Wrocław Aleksander Dychała.

Aleksander Dychała jest profesjonalistą, z ponad 20-letnim doświadczeniem. Dotychczas piastował funkcję prezesa zarządu spółdzielni mieszkaniowej Kozanów IV, a wcześniej, przez 9 lat, zdobywał cenne umiejętności jako pełnomocnik zarządu i zastępca prezesa zarządu w spółdzielni mieszkaniowej ROLBUD. Swoją wiedzę zdobywał m.in. na Politechnice Zielonogórskiej, Opolskiej czy Wrocławskiej. Prywatnie ojciec dwójki dzieci, chętnie wspierający inicjatywy pomocowe (Szlachetna Paczka, pomoc Ukrainie), krwiodawca.

Poprzedni prezes spółki Marin Kij złożył rezygnację z dotychczas zajmowanego stanowiska. Zarząd TBS-u opuścił także wiceprezes Paweł Inglot, który również złożył rezygnację. Redukcja trzyosobowego zarządu do dwuosobowego, przyniesie TBS wymierne oszczędności.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
-0.2°C
wschód słońca: 07:31
zachód słońca: 16:38
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2023-01-30 17:30
miejsce
Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-30 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-30 20:00
miejsce
Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław,...
wstęp biletowany