13 grudzień 2019

Nie masz pomysłu na sylwestra? Idź do pracy

Dla wielu osób sylwester to czas zabawy. Jednak są też tacy, którzy upatrują w tym niezwykłej okazji do zarobku. Do portfela może bowiem wpaść w ten dzień nawet trzy razy więcej pieniędzy niż zwykle.
REKLAMA
Marcelina i Stanisław są właśnie przykładem osób, które nie chcą spędzać końcówki roku na zabawie. Mają po 26 lat, a parą są od 3 lat. Poznali się w hotelu, w którym wspólnie pracowali.
Zatem wybór zajęcia na sylwestrową noc był raczej oczywisty – kelner, animator, hostessa, recepcjonista. Tyle że to nie oni piszą do pracodawców, ale pracodawcy do nich.

Jak przyznają w rozmowie z WP Kobieta, na swoje ogłoszenie otrzymali do tej pory odpowiedzi. Wstrzymują się jednak, żeby wybrać tę najbardziej opłacalną ofertę. Najniższa stawka, jaką im zaproponowano to 30 zł/h, a najwyższa – 100 zł/h. Jak podkreślają, w ciągu nocy mogą zarobić więc nawet 1000 zł, czyli tyle, ile sami musieliby wydać na zabawę na takim balu.

Jak zauważa socjolog Łukasz Mazurkiewicz, pojawiło się nowe zjawisko, które polega na „pędzie do pracy”. I praca sylwestrowa może się w to wpisywać. Podkreśla, że to teraz chęć zdobycia doświadczeń zawodowych i zarobkowych znajduje się u młodych ludzi na pierwszym miejscu. Zatem student to teraz niekoniecznie imprezowicz. Teraz to przede wszystkim pracownik.
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2020-02-25 09:30
miejsce
Sala szkoleniowa WITALNI, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-25 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-25 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-25 20:00
miejsce
Coctail Bar Szklarnia, Wrocław,...
wstęp biletowany