kategoria: Praca
29 marzec 2024

Zmiany w zarządzie Szybkiej Kolei Miejskiej

zdjęcie: Zmiany w zarządzie Szybkiej Kolei Miejskiej / fot. PAP
fot. PAP
W związku z powołaniem Alana Berouda na stanowisko prezesa PKP S.A. rada nadzorcza SKM powołała Konrada Mirowskiego na pełniącego obowiązki prezesa miejskiego przewoźnika kolejowego.
REKLAMA

Rzecznik Szybkiej Kolei Miejskiej Karol Adamaszek przekazał, że w piątek dotychczasowy prezes SKM Alan Beroud, decyzją Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia PKP S.A. został powołany na stanowisko prezesa zarządu PKP S.A., zaś członek zarządu warszawskiej SKM Paweł Lisiewicz na stanowisko członka zarządu PKP S.A. "W związku z tymi decyzjami, misja obu menedżerów we władzach SKM dobiegła końca" - dodał.

Wyjaśnił, że jednocześnie, na pełniącego obowiązki prezesa SKM rada nadzorcza miejskiego przewoźnika kolejowego powołała Konrada Mirowskiego, dotychczasowego członka zarządu SKM.

Alan Beroud jest menedżerem z wieloletnim doświadczeniem również w branży kolejowej. Jako prezes zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej był odpowiedzialny za realizację największego w historii projektu inwestycyjnego, rozszerzającego tabor o 21 nowych pojazdów o wartości 668 mln zł. Jednocześnie ma bogate doświadczenie w zarządzaniu projektami o znaczeniu strategicznym dla kraju, jak budowa terminala LNG, podziemne magazyny gazu w Wierzchowicach oraz kopalnie ropy naftowej i gazu zmiennego w Lubiatowie. Zarządzał także spółkami handlowymi w branży budowlano–konstrukcyjnej.

Paweł Lisiewicz jest menedżerem z kilkunastoletnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych w obszarze publicznym. Przez ponad trzy lata był członkiem zarządu ds. rozwoju SKM. W latach 2007-2015 jako pracownik służby cywilnej i administracji publicznej pełnił funkcję dyrektora komunikacji i relacji inwestorskich w Ministerstwie Skarbu Państwa oraz kierował Gabinetem Prezydenta RP, z ramienia MSP był zaś przewodniczącym lub członkiem rad nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa (m.in. Enea SA, Presspublica Sp. z o.o., PAIZ, Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o.).

Konrad Mirowski jest menedżerem z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarach nieruchomości, logistyki i transportu. Ostatnio pełnił funkcję członka zarządu SKM w Warszawie. Pracował w największych polskich firmach, w tym notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Pełnił m.in. funkcję członka zarządu spółki Przewozy Regionalne oraz członka zarządu Związku Pracodawców Kolejowych. Ma doświadczenie w nadzorze właścicielskim, prowadzeniu procesów restrukturyzacji oraz sprzedaży, które zdobył pracując m.in. dla Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A., Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. oraz chorwackiego koncernu Podravka International.(PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
21.5°C
wschód słońca: 04:54
zachód słońca: 21:01
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-07-16 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-16 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany