kategoria: Prawo
31 styczeń 2024

Rozpoczął się proces ws. zabójstwa mężczyzny w miejscowości Ogrodnica

zdjęcie: Rozpoczął się proces ws. zabójstwa mężczyzny w miejscowości Ogrodnica / pixabay/7499911
Przed wrocławskim sądem rozpoczął się w środę proces ws. zabójstwa mężczyzny w miejscowości Ogrodnica w kwietniu 2023 r. Ofiara została przed śmiercią dotkliwie pobita przez Piotra S., który przyznał się przed sądem do tej zbrodni.
REKLAMA

Do zabójstwa doszło w nocy z 1 na 2 kwietnia w miejscowości Ogrodnica w gminie Środa Śląska (Dolnośląskie). Według prokuratury, 36-letni Piotr S. pobił Zbigniewa B. w jego domu zadając mu obrażenia, w wyniku których mężczyzna zmarł. Oskarżony miał uderzać ofiarę drewnianą listwą i szklaną butelką oraz kopać. Piotr S. został oskarżony o zabójstwo z zamiarem ewentualnym.

W środę Piotr S. przyznał się przed sądem do zbrodni i wyraził skruchę. Mężczyzna powiedział, że nie chciał zabić B., a jedynie „dać mu nauczkę”, ponieważ – jak mówił oskarżony – „B. obrażał jego rodzinę”.

Piotr S. powiedział, że przyszedł do domu ofiary będąc pod wpływem alkoholu. Szczegółowo opisał przed sądem w jaki sposób pobił Zbigniewa B. Mężczyźni mieszkali w jednym budynku, na innych piętrach. S. po pobiciu swojego sąsiada poszedł do kolegi, z którym pił alkohol. Wrócił potem do mieszkania B. i widząc w jakim stanie jest mężczyzna powiadomił służby ratunkowe.

Piotrowi S. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
18.4°C
wschód słońca: 04:36
zachód słońca: 21:10
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-06-19 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-19 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-20 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-20 19:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany