5 listopad 2019

Nad tym sektorem nie ma kontroli. A wcześniej czy później wszyscy korzystamy z jego usług

Z tymi przedsiębiorcami mamy kontakt wtedy, gdy przeżywamy szczególne chwile, borykamy się z emocjonalnymi problemami, musimy zmierzyć się z nowymi, bolesnymi doświadczeniami. Klienci tych firm mają prawo być nadwrażliwi. Tym bardziej więc dziwi, że zakłady z branży pogrzebowej często wykazują się brakiem profesjonalizmu.
REKLAMA
Jak zauważa WP Finanse, nad tym sektorem nie ma kontroli. Nie wiadomo, ile takich firm działa w kraju. Najczęściej rodzina, którą dotknęło nieszczęście utraty bliskiego, dokonuje przypadkowego wyboru - szuka w sieci, korzysta z wizytówki wyłożonej w szpitalu lub podsuniętej przez ratowników medycznych. Tymczasem zdarzają się negatywne doznania po pogrzebie krewnego, zwraca na to uwagę wiele osób. Czasami przytaczane przykłady bywają makabryczne. Zdarzają się przypadki niedopatrzeń, uchybień, zaniedbań.

​​​​​​Wirtualna Polska zapytała Krzysztofa Wolickiego, prezesa Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego, z iloma skargami na błędy zakładów pogrzebowych spotkał się w ostatnich latach. Większość z nich, jak stwierdza Wolicki, załatwianych jest na miejscu, a po fakcie rodzina często nie chce już wracać do tej przykrej sytuacji i rezygnuje ze zgłaszania sprawy do Stowarzyszenia.

Jednak, według prezesa, branża nie ma żadnych systemowych regulacji. Zakład pogrzebowy zarejestrować może każdy. Niektórzy przedsiębiorcy nie mają nawet siedziby, samochodów, chłodni, stałych pracowników i praktyk.

Źródło: WP finanse
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2020-02-18 18:00
miejsce
Dom Kultury Bakara, Wrocław, Różana 4
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-18 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-18 20:30
miejsce
Dom Kultury Bakara, Wrocław, Różana 4
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-19 17:30
miejsce
Teatr Polski, Wrocław, ul. G....
wstęp biletowany