18 styczeń 2023

Nowy sprzęt dla Komendy Miejskiej PSP

fot. nadesłane
Wrocław pomaga w zakupie nowego sprzętu dla Miejskiej Komendy Miejskiej Straży Pożarnej - blisko 1 000 000 zł w 2022 roku.
REKLAMA
Nasza współpraca ze Strażą Pożarną od lat układa się znakomicie. Wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo wrocławianek i wrocławian.

Dlatego kolejny już rok pomagamy Straży, tym razem współfinansowaliśmy zakup trzech wozów bojowych oraz kupiliśmy agregaty prądotwórcze. Wierzę, że będą dobrze służyć strażakom, a tym samym mieszkańcom miasta w kryzysowych sytuacjach, których, mam nadzieję, będzie jak najmniej – powiedział Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

W ubiegłym roku Wrocław dofinansował w kwocie 500 000 zł zakup trzech samochodów dla KMPSP we Wrocławiu. To ciężki samochód specjalistyczny pożarniczy i ratowniczo-gaśniczy z napędem 4x4 VOLVO VTC3R oraz dwa mniejsze wozy strażackie z napędem 4x2.

Ogromnie się cieszymy, że wrocławska straż pożarna wzbogaciła się o dodatkowy sprzęt. Nowe pojazdy przekazane dziś do Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu będą przeznaczone do walki z pożarami i do zwalczania miejscowych zagrożeń. Ale nie tylko. W ostatnim czasie sytuacja na świecie wmusza też dodatkowe zadania związane z szeroko rozumianą ochroną ludności. Ciągłe doposażanie w nowoczesne pojazdy ratowniczo-gaśnicze oraz specjalistyczny sprzęt jest niezbędne do skutecznego funkcjonowania naszej formacji. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu tych samochodów i sprzętu – mówi st. bryg. mgr inż. Rafał Wąsek, zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

Na wyposażenie wrocławskiej komendy miejskiej trafiły też trzy agregaty prądotwórcze Honda, jeden o mocy 2,2 kW i dwa większe o mocy 3,2 kW – kosztowały ponad 460 000 zł. W przypadku wystąpienia awarii energetycznych sprzęt może być wykorzystywany do zapewnienia ciągłości działania aparatury podtrzymującej życie u osób podłączonych do niej w domach. Będą również mogły być użyte przez strażaków do celów zapewnienia ciągłości działania miejsc noclegowych dla uchodźców, zapewnią zasilanie w newralgicznych miejscach tymczasowego pobytu, np. na recepcji, czy tam gdzie wydawane jest wyżywienie.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
2.9°C
wschód słońca: 07:31
zachód słońca: 16:38
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2023-01-31 20:00
miejsce
CENTRUM KULTURY AGORA, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-31 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-01 19:00
miejsce
CENTRUM KULTURY AGORA, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-01 19:00
miejsce
Wrocławski Teatr Współczesny im....
wstęp biletowany