Po wymuszonej pandemią przerwie Fundacja "Potrafię Pomóc" "odmraża" wrocławskie Mieszkanie Opieki Wytchnieniowej.

fot. nadesłane
Trwa rekrutacja, osoby z niepełnosprawnościami do pokojów wytchnień wrócą 1 czerwca.
Koronawirus
dolnośląskie
2972
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Całodobowa, specjalistyczna opieka w Mieszkaniu Opieki Wytchnieniowej, - takiego wsparcia Fundacja „Potrafię Pomóc” osobom z niepełnosprawnościami udziela przez jeden lub przez dwa tygodnie. Dzięki temu ich stali opiekunowie (rodzice, krewni, współmałżonek) mają szansę odpocząć - "odetchnąć". Taka jest idea tego projektu. Jednak ze względu na pandemię i bezpieczeństwo gości, w połowie marca, fundacja przyjęcia do mieszkania zawiesiła. Teraz wsparcie wraca.

„Oczywiście przy ponownym otwarciu dostosujemy się do nowego reżimu sanitarnego: personelowi zapewniamy maseczki, przyłbice, rękawiczki czy środki do dezynfekcji. W mieszkaniu równocześnie przebywać mogą dwie osoby z niepełnosprawnościami, w osobnych pokojach. Własny pokój ma także ich tymczasowy opiekun”
- wyjaśnia Adam Komar, prezes Fundacji „Potrafię Pomóc”.

Mieszkanie jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, także leżących i karmionych dojelitowo. Z bezpłatnej pomocy skorzystać mogą mieszkańcy Wrocławia - realizowany przez Fundację „Potrafię Pomóc” projekt “Opieka wytchnieniowa w Gminie Wrocław” to zadanie publiczne powierzone i dofinansowane przez Gminę Wrocław. Mieszkanie znajduje się w budynku przy ulicy Horbaczewskiego 24. Dodatkowe informacje oraz dokumenty niezbędne do rekrutacji znaleźć można tutaj: https://potrafiepomoc.org.pl/mieszkanie-opieki-wytchnieniowej/ .

Warto dodać, że także w czasie wymuszonej pandemią przerwy, mieszkanie pełniło swoją funkcję, chociaż w nieco odmienny sposób. W tym czasie fundacja zaoferowała wytchnienie białemu personelowi ze Szpitala im. J. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. W trzech pokojach mieszkały pielęgniarki, obawiające się o bezpieczeństwo swoich rodzin – szpital przy Koszarowej opiekuje się pacjentami zarażonymi koronawirusem.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
2972
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2020-09-10 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-11 19:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 17:00
miejsce
Teatr Polski, Wrocław, ul. G....
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-13 20:00
miejsce
Sala Audytoryjna WCK, Wrocław, ul....
wstęp biletowany