kategoria: Społeczne
3 czerwiec 2024

Ponad 8 mln zł na wsparcie osób z niepełnosprawnościami

zdjęcie: Ponad 8 mln zł na wsparcie osób z niepełnosprawnościami / pixabay/6296184
Ponad 8 mln zł na wsparcie osób z niepełnosprawnościami przeznaczył samorząd woj. dolnośląskiego, który rozstrzygnął dwa konkursy na dofinansowanie m.in. rehabilitacji i uprawiania turystyki górskiej. Pieniądze otrzyma ponad sto organizacji.
REKLAMA

W komunikacie przesłanym w poniedziałek przez biuro prasowe samorządu województwa podano, że na pierwszy konkurs wpłynęło 108 ofert, a dofinansowanie o łącznej wartości 3,9 mln zł trafi do 89 podmiotów. Kwota pojedynczego dofinansowania to 40-50 tys. zł.

Dzięki wsparciu możliwe będzie m.in. prowadzenie rehabilitacji osób niepełnosprawnych, organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów, warsztatów, grup środowiskowego wsparcia oraz zespołów aktywności społecznej. Projekty mogą także wspierać organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów i warsztatów dla członków rodzin osób niepełnosprawnych, opiekunów, kadry i wolontariuszy bezpośrednio zaangażowanych w proces rehabilitacji zawodowej lub społecznej.

W ramach tego konkursu możliwe będzie prowadzenie poradnictwa psychologicznego, grupowych i indywidualnych zajęć oraz szkoleń umożliwiających zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami.

Kolejny nabór odbywał się pod hasłem „Rok 2024 rokiem gór otwartych dla wszystkich”. Osoby z niepełnosprawnościami dzięki niemu będą mogły uprawiać turystykę górską, a także zakupić niezbędny do tego sprzęt i wyposażenie. W konkursie dofinansowanie otrzyma 39 podmiotów na łączną kwotę ponad 3 mln zł.

Dodatkowo ogłoszono kolejny konkurs w ramach tego działania, w którym na sprzęt i turystykę górską zaplanowano dodatkowo 1 mln zł.(PAP)

Autor: Roman Skiba

ros/ ktl/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
23.9°C
wschód słońca: 04:35
zachód słońca: 21:13
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-06-24 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-24 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 17:00
miejsce
Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław,...
wstęp biletowany