kategoria: Społeczne
11 maj 2023

Seniorzy ze Śródmieścia mają swoje radio!

zdjęcie: Seniorzy ze Śródmieścia mają swoje radio! / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Seniorzy ze Śródmieścia mają nie tylko głos i ciekawe historie do opowiedzenia. Od teraz mają też własne radio! Nestoradio to pierwszy w Polsce tego typu projekt tworzony przez seniorów i dla seniorów.
REKLAMA
Tematy z życia wzięte, ciekawe pasje i rozmowy o później dorosłości. To wszystko znajdziemy w nowym projekcie zainicjowanym przez Dom Kultury Śródmieście. Bohaterowie audycji – śródmiejscy nestorzy - opowiadają o kulturze, historii i sprawach społecznych z ich perspektywy. Usłyszymy o codzienności, ale też sprawach nietypowych i niecodziennych.

Ten projekt to kolejny dowód na to, że nasi śródmiejscy seniorzy chcą uczestniczyć w życiu miasta i swojej najbliższej okolicy. Chcą wychodzić poza swoje mieszkanie czy osiedlowe podwórko i mieć wpływ na bieżące sprawy. Widzimy to zresztą po spotkaniach, wydarzeniach kulturalnych, Uniwersytecie III Wieku czy działaniach społecznych, w które bardzo chętnie się angażują – mówi Aleksander Ferens, burmistrz Dzielnicy Śródmieście.

Nie tylko dla seniorów

To będzie pierwszy taki podcast w Polsce! W seniorach drzemie wielka energia i pasja do tego co robią. Pokazują to podczas nagrań i niekiedy nawet mnie zaskakują swoim nowatorskim podejściem. Co ważne, nie chcą komunikować się tylko ze swoimi rówieśnikami, ale chcą dotrzeć również do młodszych mieszkańców – mówi Kajetan Gołębiewski, koordynator projektu w Domu Kultury Śródmieście.  

Śródmiejscy seniorzy cyfrowo

Audycje dostępne będą w przestrzeni internetu, z nieograniczonym dostępem dla każdej grupy odbiorców. Podcasty usłyszymy na portalu YouTube, który jest najbardziej dostępny dla seniorów. Pojawią się też w serwisie Spotify, który jest najpopularniejszą appką podcastową. Dzięki niej będzie można dotrzeć również do młodszych odbiorców.

Link do pierwszego podcastu:
https://www.youtube.com/watch?v=2GnsJGo3zu0&fbclid=IwAR0dvKtYzV0tbLaiANBsXOKjO4UsGc-jrQBMBqeLK5ZXX8fczT4RZwl0CGY.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
20.9°C
wschód słońca: 04:36
zachód słońca: 21:10
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-06-19 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-19 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-20 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-20 19:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany