14 listopad 2019

Skuteczny sposób na telemarketerów

Niestety, ale RODO nie zatrzymało telefonów od marketerów. Jeśli masz ich dość i nie życzysz sobie by dzwoniono do Ciebie z zaproszeniami na pokazy garnków, to warto wykorzystać sposób, który polecają redaktorzy WP Tech.
REKLAMA
Portal Wirtualna Polska radzi, by pytać o zgodę na przetwarzanie i przechowywanie danych, czyli w tym konkretnym przypadku numeru telefonu. Przypomina również, że telemarketer powinien zaznaczyć na początku rozmowy, że celem tego połączenia jest przekazanie oferty marketingowej, a na to potrzebna jest zgoda rozmówcy. Musi też ujawnić, kto jest administratorem danych.
Pracownicy callcenter mają wprawdzie nowe wytyczne, pozwalające obejść przepisy o ochronie danych osobowych. Na pytanie o administratora odpowiadają, że nasz numer został wygenerowany przez komputer.

Jednak taki system jest niezgodny z prawem. Wystarczy więc uświadomić to namolnemu telemarketerowi. Informacja o tym, że nie życzymy sobie podobnych połączeń powinna wystarczyć, w skrajnych przypadkach trzeba domagać się podania firmy zlecającej takie działania w telemarketingu i zaznaczyć, że mamy zamiar zwrócić się ze sprawą do UKE i UOKiK.

Wprawdzie zawód telemarketera to zajęcie dla naprawdę niezłomnych, ale - według portalu - taki sposób powinien zakończyć nasze problemy.


WP Tech
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2020-02-25 09:30
miejsce
Sala szkoleniowa WITALNI, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-25 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-25 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-25 20:00
miejsce
Coctail Bar Szklarnia, Wrocław,...
wstęp biletowany