26 wrzesień 2022

WBO2022 na Osiedlu Leśnica

zdjęcie: WBO2022 na Osiedlu Leśnica / pixabay/7456719
W jubileuszowej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego aktywny udział biorą również liderzy z Osiedla Leśnica. To z tego osiedla zostało zgłoszonych najwięcej – 21 projektów na przełomie stycznia i lutego.
REKLAMA

Z obserwacji i doświadczeń z poprzednich lat wiedzieliśmy, że przy tak dużej liczbie projektów, żaden nie ma szans na wygraną, ponieważ projekty na osiedlu rywalizowały ze sobą i zabierały sobie głosy. Dlatego w nowej kadencji Rady Osiedla zdecydowaliśmy się aktywnie wziąć udział w koordynacji współpracy między liderami, aby wypracować optymalny scenariusz na głosowanie – mówi Mateusz Miara z Rady Osiedla Leśnica, przewodniczący zespołu ds. WBO

Ostatecznie, po dwóch etapach oceny oraz uzgodnieniach między liderami projektów, na Osiedlu Leśnica wystartował jeden projekt ponadosiedlowy – nr 19 Na zielono, na sportowo! – parki i pumptrack dla Leśnicy, Złotnik, Stabłowic i Nowych Żernik.

Liderzy projektów z osiedli wchodzących w skład administracyjnego obszaru Osiedla Leśnica połączyli siły i wspólnie wypracowali projekt, w którym każdy z ponad 30 tysięcy mieszkańców Leśnicy znajdzie coś dla siebie.

Oprócz ponadosiedlowego Rada Osiedla wydała pozytywną opinię także dla czterech osiedlowych projektów. Liderka jednego z nich- Izabela Wesołowska opisuje swój projekt :

Projekt osiedlowy nr 260 "Darmowe zajęcia, warsztaty, spektakle teatralne i seanse filmowe dla każdego - Leśnica, Złotniki, Nowe Żerniki" jest pierwszym projektem tak kompleksowo podchodzącym do organizacji czasu wolnego we Wrocławiu. Obejmuje on bezpłatne zajęcia sportowe, naukowe, artystyczne i przyrodnicze dla dzieci i dorosłych. Wszelkie wydarzenia odbywać będą się na terenie Leśnicy, ale wziąć w nich udział może każdy Wrocławianin.

Na modelowym osiedlu WUWA2 również pojawił się pomysł na zagospodarowanie przestrzeni:

Tworzymy wyjatkowy w skali Wrocławia plac zabaw, który rośnie razem z dzieckiem. Zapraszamy po więcej na informacji o projekcie na stronę zerniczanin.pl – mówi lider projektu nr 125 „Żerniczanin - Artur Jaworski

W kategorii projektów osiedlowych interesującą ofertę znajdą również mieszkańcy Stabłowic oraz Leśnicy/Ratynia. Adrian Jackowski na Stabłowicach, zgłaszając projekt nr 119- Jumpark chciałby rozwinąć asortyment w Eko-Parku poprzez instalację trampolin ziemnych oraz stworzyć po drugiej stronie ulicy Starogajowej miejsce rekreacji i wypoczynku.

Z kolei Małgorzata Chrzuszcz z Ratynia postawiła na bezpieczeństwo i zgłosiła projekt nr 148 dotyczący budowy chodnika wzdłuż ulicy Gromadzkiej Osiedle Leśnica jest jednym z większych osiedli we Wrocławiu. Mieszka tu grubo ponad 30 tysięcy mieszkańców.

Wydawać by się mogło, że każde głosowanie WBO powinno kończyć się wygraną przynajmniej jednego projektu. Jednak zwykle cięzko było zmobilizować i przekonać ludzi do oddania głosu. W tym roku ma być inaczej. Szeroka promocja, współpraca liderów i aktywny udział Rady Osiedla ma dać oczekiwany skutek.

Razem możemy więcej. Zachęcam wszystkich do głosowania. Pamiętajacie, że mogą głosować również dzieci. Każdy głos będzie na wagę złota – dodaje Mateusz Miara

PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
2°C
wschód słońca: 07:29
zachód słońca: 15:50
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2022-11-28 17:30
miejsce
Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-28 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-28 19:00
miejsce
Klub Nietota, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-28 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany