23 lipiec 2021

Wrocławski krasnal wyrusza w podróż rowerem przez państwa wokół Bałtyku. Promuje Wrocław bez barier i pomaga w zbiórce funduszy

fot. nadesłane
Z przyjemnością informuję, że w najbliższą sobotę, 24 lipca, rusza zainicjowana przez wolontariuszy Fundacji „Potrafię Pomóc” i objęta patronatem Prezydenta Wrocławia akcja „Wrocławski krasnal w podróży!
REKLAMA
W sobotę wolontariusze Fundacji - Sebastian Pstrokoński-Komar i Alexandra Mikulski - wyruszają z niemieckiego Greifswaldu. Zamierzają pokonać prawie 4000 km rowerami wzdłuż linii brzegowej Bałtyku przez Szwecję, Finlandię, Estonię, Łotwę, Litwę i Białoruś z efektownym finałem - niespodzianką w ostatnich dniach sierpnia we wrocławskim rynku (z udziałem muzyków z wrocławskiej Akademii Muzycznej). Studenci mają niezwykłego towarzysza podróży: wrocławskiego krasnala Życzliwka, który w czasie całej, trwającej do końca sierpnia podróży będzie przesyłał pocztówki z poszczególnych miejsc. Wyprawę będzie można śledzić w mediach społecznościowych – szczegółowe informacje - gdzie, co i kiedy - będzie można znaleźć na profilu FB (pod hasztagiem „krasnalzwiedza”) oraz na stronie www Fundacji „Potrafię Pomóc”.

Idea podróży na dwóch kółkach wzdłuż linii brzegowej Bałtyku zrodziła się w głowach dwojga studentów z Niemiec. Jeden z wolontariuszy, Sebastian, pochodzi z Wrocławia.

Pomaganie ma „we krwi” - prywatnie jest najstarszym synem założyciela Fundacji „Potrafię Pomóc” – Adama Komara.

Celem wyprawy jest promocja Wrocławia, ze szczególnym uwzględnieniem idei Wrocławia bez barier, który powstaje m.in. we współpracy z organizacjami pozarządowymi, dążącymi do likwidacji barier. Takimi jak np. Fundacja „Potrafię Pomóc” :) A także pomoc w zebraniu pieniędzy na ważny cel – dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami gabinet stomatologiczny, który powstanie we wrocławskim Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznym Chorób Rzadkich im. Bartłomieja Skrzyńskiego Fundacji "Potrafię Pomóc".

Mapkę planowanej wyprawy można zobaczyć w linku poniżej:

https://www.komoot.de/tour/420387373?share_token=av2GCHjdTZFzJOmnRMXjBaiIFDLeZ5iq3IfMkhIi5BTSSQfW5p&ref=wtd

W tym linku znajdą Państwo zdjęcie krasnala Życzliwka, który wyruszy w drogę

A to link do zrzutki na rzecz wyposażenia dostępnego gabinetu stomatologicznego: https://zrzutka.pl/t9rvsr .
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2021-11-20 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-23 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-26 20:15
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-27 19:00
miejsce
Hala Stulecia, Wrocław, ul....
wstęp biletowany