22 maj 2023

Bezpiecznie podczas niedzielnego meczu pomiędzy WKS Śląsk Wrocław i Miedź Legnica

fot. KMP w Wrocławiu
W niedzielę (21.05.br.) wrocławscy policjanci wzięli udział w zabezpieczeniu meczu piłki nożnej pomiędzy WKS Śląsk Wrocław i Miedź Legnica, gdzie na trybunach pojawiło się ponad 16 tys. kibiców. Nad bezpieczeństwem oraz zapewnieniem ładu i porządku publicznego - przed, w trakcie i po meczu, czuwali policjanci prewencji, ruchu drogowego i pionu operacyjnego. Całą akcją dowodził Zastępca Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu podinsp. Sławomir Wołk.
REKLAMA

W niedzielę, na Stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu o godz. 12.30 odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy WKS Śląsk Wrocław i Miedź Legnica gromadząc na trybunach ponad 16 tysięcy kibiców. Nie licząc sportowych emocji, spotkanie przebiegło spokojnie. Funkcjonariusze współpracowali podczas zabezpieczenia z służbami porządkowymi organizatora imprezy sportowej, których pracownicy m.in. kontrolowali osoby wchodzące oraz pojazdy wjeżdżające na stadion.

Jeszcze przed meczem w siedzibie Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu odbyła się odprawa, podczas której omówiono szczegółowo obszary zadań zaplanowanych do realizacji podczas tego zabezpieczenia.

Działania prowadzone były wielotorowo i ukierunkowane były przede wszystkim na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom imprezy sportowej oraz ładu i porządku publicznego przed, w trakcie i po meczu. W zabezpieczeniu udział brali m. in. policjanci pionów prewencji, ruchu drogowego i operacyjnego. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem na terenie miasta oraz na trasach przejazdu do i z Wrocławia. Prowadzili też działania mające na celu usprawnienie ruchu drogowego na ciągach komunikacyjnych przebiegających w okolicy miejsca imprezy.

Nie odnotowano poważnych wydarzeń mających wpływ na bezpieczeństwo kibiców oraz mieszkańców Wrocławia.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
16.1°C
wschód słońca: 04:38
zachód słońca: 21:02
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2023-06-07 19:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-07 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-07 19:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-07 19:15
miejsce
Wrocławski Teatr Współczesny im....
wstęp biletowany