9 lipiec 2020

Dużo pracy i grania na horyzoncie

fot. nadesłane
Na miesiąc przed jego startem, znamy harmonogram okresu przygotowawczego siatkarzy KFC Gwardia. Tygodniowy obóz w Borowicach, cztery turnieje, do tego dwumecz z jedynym dolnośląskim przedstawicielem w PlusLidze – Cuprum Lubin. Od startu sierpnia sztab i siatkarze KFC Gwardia na pewno będą mieli pełne ręce roboty.
REKLAMA
Okres przygotowawczy drużyna trenera Krzysztofa Janczaka rozpocznie od badań wydolnościowych, dających obraz, jak przepracowany został lipcowy okres. Mowa o rozpiskach, które sztab szkoleniowy przygotował dla siatkarzy na dwutygodniowy czas tuż przed startem sierpniowej pracy. W stolicy Dolnego Śląska siatkarze KFC Gwardia zmierzą się jeszcze między sobą w turnieju plażowym, po czym ruszą na obóz. I tak, w kolejności…

Harmonogram przygotowań KFC Gwardia

06-15.08 – obóz w Borowicach
25-26.08 – dwumecz z Cuprum Lubin (prawdopodobnie oba wyjazdowe)
29-30.08 – turniej we Wrześni, rywale: STS Olimpia Sulęcin, UKS Mickiewicz Kluczbork, Krispol Września
31.08-01.09 – turniej w Miliczu, rywale: gospodarze (II liga) + zespoły pierwszoligowe
05-06.09 – turniej w Sulęcinie, rywale: Krispol Września, STS Olimpia Sulęcin, zespół z Niemiec
10-11.09 – turniej w Libercu (Czechy), rywalami pięć zespołów zagranicznych (poza czeskimi, z Austrii i Niemiec), także gospodarze, VK Dukla Liberec.
18-19.09 – mecz sparingowy w Hali Orbita (rywal pierwszoligowy)

Gwardziści rozegrają w graniach trzynastu gier sparingowych podczas okres przygotowawczego. Warto przypomnieć, że rozgrywki TAURON 1. Ligi Mężczyzn startują 23 września. W przypadku siatkarzy KFC Gwardia będzie to rywalizacja we Wrocławiu z AZS AGH Kraków.

Fundamentem naszej pracy będzie obóz w Borowicach. Po pierwsze przygotowanie fizyczne naszych siatkarzy, po drugie, kwestia mentalna i działania w grupie. A do tego dołożyłbym poznanie systemu pracy sztabu szkoleniowego. Jak chcemy trenować, na co kładziemy nacisk, jaką filozofię siatkówki wyznajemy. Liczba sparingów jest pokaźna, ale to dobrze, bo dzięki nim będziemy mogli zobaczyć pewne zachowania siatkarzy na boisku. Zwłaszcza tych nowych, bo to głównie z nimi będziemy się siebie uczyć. Ciekawym elementem będzie też zagraniczny turniej. Taki wyjazd na pewno rozwinie nasze horyzonty, doda dodatkową motywację do pracy, sprawdzimy się na nieznanym terenie – analizuje harmonogram przygotowań asystent oraz statystyk KFC Gwardia, Stanisław Szewczyk.

O ewentualnych możliwościach zobaczenia swoich ulubieńców w przedsezonowej akcji podczas sparingów, będziemy informować na bieżąco.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
63266
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2021-02-07 20:00
miejsce
A2 Centrum Koncertowe, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-11 20:00
miejsce
Zaklęte Rewiry, Wrocław, Krakowska...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-16 19:00
miejsce
Hala Orbita, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-06 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany