15 lipiec 2021

Dzień z Tenisem przy ul. Pułtuskiej

fot. nadeslane
Już w najbliższą sobotę, 17 lipca, na terenie kortów tenisowych przy ul. Pułtuskiej 13 odbędzie się Dzień z Tenisem. To wydarzenie nieodpłatne, przeznaczone dla entuzjastów, pasjonatów i amatorów tenisa ziemnego, okolicznych mieszkańców oraz wszystkich osób chcących w aktywny sposób spędzić letnią sobotę.
REKLAMA
WCT Spartan razem z Młodzieżowym Centrum Sportu Wrocław, Wrocławskim Szkolnym Związkiem Sportowym, Wydziałem Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia i partnerami zapewnią rozrywkę dla całych rodzin. W programie m.in.: turniej tenisowy, warsztaty tenisowe z instruktorami, "miasteczko" sportowo-rekreacyjne, możliwość przejażdżki na kucykach, strefa gastronomiczna, "dmuchańce", turniej seniorów w boule.

Bardzo się cieszymy, że przekazujemy korty Wrocławskiemu Centrum Treningowemu Spartan, które ma ogromne doświadczenie w prowadzeniu obiektów tenisowych - mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław, dotychczasowego zarządcy obiektu. - Kompleks składający się z 11 kortów, w pięknej okolicy, ma ogromny potencjał, by doskonale służyć wrocławskiemu środowisku tenisowemu, przy jednoczesnej poprawie stanu infrastruktury i przywróceniu funkcji parkowej, otwartej dla wszystkich - dodaje dyrektor Gęstwa.

Teren kortów to bowiem historyczna wschodnia część Parku Południowego, wytyczona pod koniec XIX wieku według koncepcji Hugo Richtera. Obszar ten wpisany jest do rejestru zabytków Wrocławia ze względu na walory przyrodnicze i historyczne.

Niedawno na terenie kortów oraz drogą internetową prowadzone były konsultacje społeczne dotyczące przyszłości obiektu - mówi Paweł Łosiński, wiceprezes zarządu WCT Spartan. Na pewno dostosujemy się do wynikających z nich wytycznych, przedstawiających wolę mieszkańców naszego miasta. Pewne jest natomiast to, że zachowana zostanie tutejsza funkcja tenisowa - dotychczasowi użytkownicy wciąż będą mogli trenować i grać na tym obiekcie. Spartan zarządza już kortami przy ulicy Spiskiej i Lubińskiej, cieszymy się, że możemy poszerzyć ofertę tenisowego Wrocławia o kolejne tereny, zwłaszcza tak atrakcyjnie położone - dodaje prezes Łosiński.

Święto tenisa na południu Wrocławia rozpocznie się w sobotę o godz. 11 i zakończy o 18. Wstęp będzie wolny. Na miejscu pojawią się również przedstawiciele Wydziału Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia w punkcie Wrocław Rozmawia.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2021-09-24 20:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-25 12:00
miejsce
ATM Scena na Bielanach, Bielany...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-25 20:00
miejsce
ATM Scena na Bielanach, Bielany...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-27 20:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany