13 czerwiec 2020

Kadrowicze z GWR Academy

fot. nadesłane
Od 6 do 17 czerwca w stolicy polskich gór, w Centralnym Ośrodku Sportu, przebywa reprezentacja Polski juniorów młodszych. Wśród najzdolniejszych, szykujących się do ME U-18 (pierwotnie 10-19 lipca, we Włoszech i Grecji), jest dwóch Gwardzistów: Tytus Nowik i Kamil Szymendera. Zespół trenera Michała Bąkiewicza w Zakopanem mocno pracuje.
REKLAMA
Właśnie trwa pierwszy etap zgrupowania. W dniach 20-29 czerwca kadra spotka się jednak ponownie. Do tego czasu sporo wyjaśni się pod względem decyzji, czy ME U-18 faktycznie się odbędą, a jeśli tak, to jaki będzie ich termin. Jak łatwo się domyślić, wszystko rozbija się o wydarzenia związane z pandemią COVID-19. Pierwszy etap zgrupowania to przede wszystkim skupienie nad elementami wytrzymałości, pracy na siłowni oraz stabilizacji.

Kiedy dostałem powołanie, mocno się ucieszyłem, stęskniłem się za siatkówką, rywalizacją oraz treningami. To pierwszy obóz po kwarantannie. Treningi skupiają się głównie na wprowadzeniu do późniejszych zajęć z piłkami. Sporo treningów siłowych, chociażby górskie wyprawy. Jest nas 19, każdy przeszedł badania na COVID-19. Ośrodek COS zadbał o nasze bezpieczeństwo, gdzie się nie obejrzysz, stoją płyny dezynfekujące, każdy mieszka osobno w pokoju. Trenujemy ciężko, ale z uśmiechem na ustach, ponieważ każdy dobrze wie, do czego dąży i co chce osiągnąć – mówi Kamil Szymendera.

Warto dodać, że Kamil na co dzień jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale. Jest jednak Gwardzistą, który chociażby w przypadku turniejów młodzieżowych w MP, jest dostępny dla wrocławskiego klubu.Tytus Nowik był za to w poprzednim sezonie wypożyczony do GWR z Trefla Lębork, stając się ważną postacią w grupach młodzieżowych. Teraz wiele wskazuje, że nadal będzie bronił barw, między innymi jako siatkarz Gwardia Wrocław Academy. Zarówno Kamil jak i Tytus, to przyjmujący.

W kadrze wszyscy się dobrze dogadujemy. Z Kamilem Szymenderą znamy się już długo i z racji tego, że gramy razem w klubie, spędzam z nim więcej czasu, niż z resztą reprezentacji. Z każdym powołaniem czuję, że moja praca nie idzie na marne. Cieszę się, że mogę spełniać marzenia w takim gronie. To napędza mnie do dalszej pracy i osiągania celów – opisuje Tytus Nowik, drugi z teamu GWR Academy.

Obu młodym-zdolnym życzymy powodzenia podczas zgrupowań oraz znalezienia się w ścisłym gronie reprezentacji Polski, w swoich kategoriach wiekowych.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
63266
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2021-01-31 15:00
miejsce
Narodowe Forum Muzyki, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 20:00
miejsce
A2 Centrum Koncertowe, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-11 20:00
miejsce
Zaklęte Rewiry, Wrocław, Krakowska...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-16 19:00
miejsce
Hala Orbita, Wrocław, ul....
wstęp biletowany