31 maj 2021

Kolejne odmrożenie sportu

29 maja to ważna data zarówno dla sportu amatorskiego jak również dla właścicieli krytych obiektów sportowych. We Wrocławiu spółka Spartan, zarządzająca obiektami sportowo-rekreacyjnymi, otworzy długo wyczekiwane siłownie, sale fitness, saunaria i pływalnię krytą Orbita.
REKLAMA
Przypomnijmy, że od maja, z ograniczeniami, wróciły do użytku obiekty sportowe na wolnym powietrzu
 • KORTY TENISOWE (przy ul. Lubińskiej (3 szt.), Spiskiej (8 szt.) i Krajewskiego (1 szt.))
 • TOR WROTKARSKI przy ul. Sukielickiej
 • BOISKO PIŁKARSKIE przy ul. Krajewskiego
Zgodnie z rozporządzeniem można prowadzić również zorganizowane zajęcia grupowe dla dzieci i młodzieży. Dlatego też wznowione zostały zapisy do szkółek tenisowych, pływackich i piłkarskich oraz na kursy rolkarskie.

    1 CZERWCA – rozpoczęcie sezonu letniego na wrocławskich basenach i kąpieliskach

1 czerwca (wtorek) otwarte zostaną 4 letnie baseny i kąpieliska we Wrocławiu:

W tym dniu, wejście dla dzieci będzie bezpłatne

    I. Pływalnia letnia ORBITA przy ul. Wejherowskiej 34 nowoczesny kompleks 3 basenów odkrytych wykonanych w technologii stali nierdzewnej, wybudowany na The World Games w 2017 roku. W tym sezonie otwarty od poniedziałku do piątku - od 9.00 do 19.00 weekendy i święta od 26 czerwca - od 9.00 do 20.00
 • Basen pływacki o wymiarach 50 x 25 m i gł. od 1,6m do 1,8m
 • Basen rekreacyjny o wymiarach 50 x 25 m w którym oprócz strefy wydzielonej do pływania jest strefa wypłycona wraz ze zjeżdżalniami. Głębokość od 1m do 1,4m.
 • Brodzik dla dzieci - niecka basenowa ok 200 mkw. o głębokość 40 cm z fontanną, W pobliżu plac zabaw dla dzieci.

W tym roku wprowadzony został dodatkowy bilet dla osób, które chciałby skorzystać z pływalni od poniedziałku do piątku po pracy, czyli po godzinie 17.00.  Dla klientów przygotowaliśmy 50 bezpłatnych leżaków i poszerzyliśmy ofertę gastronomiczną. Na terenie pływalni letniej znajdują się przebieralnie, szatnie i sanitariaty. Na pływalni honorowane będą karty Rodziny Plus, Multisport, oraz istnieje możliwość zakupu biletu w automacie.

    II. Kąpielisko MORSKIE OKO przy ul. Chopina 27

Kąpielisko otwarte codziennie od 9.00 do 19.00. To duży 5 ha akwen, plaża 10 ha, na którym znajduje się brodzik, 60-metrowa ślizgawka wodna, 6 boisk do siatkówki plażowej, bary, kawiarenki letnie.

    III. Kąpielisko GLINIANKI przy ul. Kosmonautów 2

Naturalny akwen z trzema jeziorkami położony nieopodal Stadionu Wrocław. Otwarty w sezonie letnim w godzinach od 9.00 do 19.00. Na terenie znajdują się: boisko do piłki nożnej plażowej oraz boiska do siatkówki plażowej, stoły do gry w tenisa stołowego. Doskonałe miejsce pod imprezy plenerowe z szałasem góralskim i grillem.

    IV. Basen KŁOKOCZYCE przy ul. Kłokoczyckiej

Obiekt otwarty codziennie od 9.00 do 19.00, pełnowymiarowy basen pływacki, brodzik i plac zabaw dla dzieci, 60 m ślizgawka wodna, boisko do siatkówki plażowej.

25 czerwca (piątek), czyli pod koniec roku szkolnego uruchomione zostaną również 3 bezpłatne kąpieliska: przy ul. Królewieckiej (Maślice), Jeziorowej (Pawłowice) i Harcerskiej (Oporów). Na tych obiektach będą ratownicy, punkty medyczne, toalety oraz przygotowane i oznaczone plaże i miejsca do bezpiecznej kąpieli.

Letni sezon zakończy się 31 sierpnia.

Cenniki dostępne są na stronie: https://spartan.wroc.pl/lato-nad-woda

 LETNIE PÓŁKOLONIE SPORTOWE DLA DZIECI – półkolonie inne niż wszystkie!

Lato coraz bliżej, dlatego warto pomyśleć już teraz o zapisaniu swoich pociech na półkolonie sportowe we Wrocławiu. Po roku ograniczonych kontaktów z rówieśnikami pobyt na naszych półkoloniach wprawi dzieci w dobry nastrój i zapewni odpowiednią dawkę endorfin. Każdy dzień z nami to wspaniała przygoda pełna kreatywnych zajęć.

W bieżącym roku, gdy tak bardzo brakowało dzieciom aktywności fizycznej i spotkań, planujemy zorganizować w czterech lokalizacjach we Wrocławiu PÓŁKOLONIE SPORTOWE oparte na różnych dyscyplinach sportowych.
Wszystkie nasze półkolonie zgłoszone są do kuratorium oświaty.

    1. PÓŁKOLONIA PŁYWACKO-ROLKARSKA – pływalnia Obita ul. Wejherowska 34 cena: 699 zł
    2. PÓŁKOLONIA TENISOWO-ROLKARSKA – korty tenisowe ul. Spiska 1 cena: 650 zł
    3. PÓŁKOLONIA PIŁKARSKA – ul. Lubińska i ul. Krajewskiego – boiska ze sztuczna trawą cena: 550 zł

Każdy turnus to 5 dni sportowych aktywności. W zależności od wybranej półkolonii i od posiadanych umiejętności dzieci nauczą się lub będą doskonaliły podstawowe techniki pływania, jazdy na rolkach, gry w tenis i piłkę nożną. A wszystko to pod czujnym okiem doświadczonej kadry trenerów i instruktorów. Oferujemy opiekę nad dziećmi w godzinach 7.30 - 16.30, od poniedziałku do piątku. Zapewniamy śniadania, obiady, podwieczorki i dobra zabawę.

W razie niepogody zajęcia sportowe przeprowadzone będą na płycie lodowiska w hali Orbita i przy ul. Spiskiej, jak również w hali sportowej czy tenisowej przy ul. Lubińskiej i Krajewskiego. Dzieci, w pierwszym dniu turnusu, podzielone zostaną na grupy zależnie od wieku oraz umiejętności. Każdy z uczestników na koniec półkolonii, oprócz niezapomnianych wrażeń, otrzyma upominek.

Więcej informacji nt. cen półkolonii letnich znaleźć można na  https://spartan.wroc.pl/polkolonie. Zapisy już trwają, wystarczy wybrać rodzaj półkolonii lub lokalizację i wysłać zgłoszenie!

Wśród innych atrakcji są m.in.:
 • możliwość zdawania egzaminu na kartę pływacką
 • szkolenie - bezpieczeństwo nad wodą, podstawy udzielania pierwszej pomocy
 • wyjście do parku trampolin,
 • wyjście na basen.

 Gdzie na ROLKI we Wrocławiu?

We Wrocławiu mamy coraz większą liczbę miłośników sportów wrotkarskich, a i miejsc, w których można te dyscypliny uprawiać również nie brakuje.

Kto potrafi jeździć na rolkach, poradzi sobie wszędzie, gdzie tylko pozwala na to nawierzchnia. Na terenie Wrocławia znajdziemy również miejsca specjalnie wyznaczone do nauki jazdy na rolkach.

TOR WROTKARSKI ul. Sukielicka

W Parku Tysiąclecia na The World Games 2017 powstały dwa tory wrotkarskie: do jazdy szybkiej (niebieski) i asfaltowy do jazdy ulicznej. Pierwszy z nich ma długość 200 m, 6 m szerokości i jest wyprofilowany na łukach. Drugi ma 600 m długości i 8 m szerokości. To największy tego rodzaju tor w kraju. Obiekt czynny jest codziennie od godz. 9.00 do 20.00. Tor do jazdy ulicznej jest bezpłatny i ogólnodostępny. Natomiast na torze do jazdy szybkiej odbywają się treningi i zawody dla klubów zrzeszonych w PZSW oraz prowadzone są szkolenia w szkółkach rolkarskich dla dzieci i dorosłych https://sukielicka.spartan.wroc.pl/index.php/rolki.

W tym miejscu docelowo planujemy stworzyć Centrum Sportów Wrotkarskich. W najbliższej przyszłości pojawią się:
 • zadaszone rolkowisko z funkcją mrożenia w okresie zimowym
 • budynek szatniowo-sanitarny,
 • oświetlenie torów do jazdy szybkiej i do jazdy ulicznej,
 • kładka nad torem do jazdy szybkiej, aby uniknąć kolizji z uczestnikami imprez czy kibicami podczas zawodów sportowych,
 • skatepark
    HALA ORBITA i SPISKA

W tym roku każdy kto chciałby rozpocząć swoją przygodę z rolkami i naukę jazdy pod okiem instruktorów będzie miał taką możliwość, bo baza obiektów i oferta szkoleń powiększyła się (oprócz toru wrotkarskiego) o dwa kolejne:

    • przy ul. Wejherowskiej w Hali Orbita
    • przy ul. Spiskiej,

czyli w miejscach, gdzie zimą funkcjonowały lodowiska. Pierwsze kursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz kursy rodzinne rozpoczną się jeszcze w maju. Nowością jest kurs Rodzic+Dziecko, idealny zarówno dla dzieci (od 5 lat), jak i rodziców. W jednym czasie rodzice mają swojego instruktora na połowie płyty, a dzieci swojego. Pod koniec zajęć zabawy integracyjne z dziećmi. Nabór do grup trwa - https://spartan.wroc.pl/rolki.

SKATEPARK ul. Sukielicka

Mamy już koncepcję budowy SKATEPARKU. Czekamy na wyłonienie projektanta, następnie ogłosimy przetarg (maj 2021) na wykonawcę. Całą inwestycje chcielibyśmy zakończyć jesienią 2021. Koszt inwestycji to ok. 600 000 zł netto. Bedzie to niewielki otwarty skatepark o wielkości ok 700 mkw. położony na terenie przy ul. Sukielickiej, w pobliżu boiska do siatkówki plażowej i toru wrotkarskiego. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2021-08-27 20:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-29 18:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-05 15:00
miejsce
STATEK RUSAŁKA, Wrocław, PRZYSTAŃ...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-05 17:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany