16 lipiec 2021

Kolejny młody talent na dłużej w Gwardii Wrocław!

Choć w lipcu skończył dopiero 17 lat, to jego kariera rozwija się bardzo dynamicznie. Oskar Pieknik pozostaje na dłużej w klubie ze stolicy Dolnego Śląska. To przyszłość, mamy nadzieję – nie tylko wrocławskiej siatkówki!
REKLAMA
Mierzący 202 cm wzrostu Pieknik gra na pozycji środkowego. Jest wrocławianinem, pochodzącym z Psiego Pola. Ten niezwykle utalentowany i ambitny zawodnik liczy, że w nowym sezonie będzie otrzymywał swoje szanse, które uda mu się wykorzystać.

- Siatkówka jest dla mnie sensem życia, a w Gwardii gram całe życie. Mój cel na ten sezon to dalsze doskonalenie umiejętności siatkarskich. Dzięki ciężkiej pracy chcę osiągać kolejne sukcesy i skrupulatnie dążę do bycia w pierwszym składzie Gwardii Wrocław. Czeka nas z pewnością pasjonująca walka o PlusLigę. Damy z siebie wszystko!

– powiedział Oskar Pieknik.

Po Krzysztofie Kołtowskim to kolejny młody i utalentowany zawodnik w Gwardii, który w perspektywie kilku sezonów ma stanowić o sile drużyny. - To chłopak o dużym potencjale. Pamiętajmy, ze w poprzednim sezonie miał 16 lat i występował w rozgrywkach w kategorii kadeta. Ten sezon to duży przeskok dla niego. Cały czas się uczy i rozwija, ale wydaje mi się, że już zrobił bardzo duży postęp. Obcowanie z zawodnikami bardziej doświadczonymi tylko bardziej go rozwinie - dodaje dyrektor sportowy Gwardii Wrocław Paweł Siezieniewski.

Oskar Pieknik
  • Data urodzenia: 06.07.2004
  • Pozycja: środkowy 
  • Kariera: wychowanek Gwardii Wrocław
  • Zasięg w ataku: 350 cm
  • Zasięg w bloku: 330 cm
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2021-11-23 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-26 20:15
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-27 19:00
miejsce
Hala Stulecia, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-29 17:30
miejsce
Teatr Polski, Wrocław, ul. G....
wstęp biletowany