15 lipiec 2021

Krzysztof Kołtowski z długoletnim kontraktem

fot. nadesłane
Krzysztof Kołtowski to spory talent, o czym wie selekcjoner reprezentacji Polski U21 Daniel Pliński. Nasz libero powalczy o wyjazd na Mistrzostwa Świata w tej kategorii wiekowej oraz będzie nadal reprezentował barwy Gwardii Wrocław i to aż do… 2025 roku!
REKLAMA
Krzysztof to rodowity Dolnoślązak, bowiem pochodzi z Oławy, skąd w wieku 13 lat trafił do Gwardii Wrocław. Jest już zatem w klubie od siedmiu sezonów, a jego największym sukcesem jest brązowy medal Mistrzostw Polski Kadetów z 2019 roku.

Zawodnik wie, jak ważny jest rozwój, co podkreśla w swoich wypowiedziach. - Moim głównym celem na ten sezon jest ciągły rozwój umiejętności siatkarskich. Chciałbym również regularnie pojawiać się na parkiecie i obiecuję, że będę niezwykle wytrwale walczył o pierwszy skład – przyznaje Kołtowski.

Umięjętności libero Gwardii wzrastają z każdym kolejnym treningiem i meczem. Działacze klubu wiążą z nim naprawdę ogromne nadzieje. - Niewątpliwie to chłopak o dużym potencjale sportowym. To taka nasza nadzieja na przyszłość. Nie ukrywam, ze mamy duże plany, jeśli chodzi o Krzyśka. Cieszy fakt, że 19-latek dostał powołanie do kadry Daniela Plińskiego. Cieszę się, że będzie miał okazję do pojechania na kadrę i po cichu wierzę, że uda mu się pojechać na mistrzostwa świata U21. Rozwija się, ma sporo atutów, a pamiętajmy, że na pozycji libero liczy się doświadczenie – wszystko przed nim. Osobiście jestem bardzo zadowolony z jego pracy. Wierzę, że dołoży swoją cegiełkę do wyniku całej drużyny. Nie zapominajmy, że to nasz wychowanek, który pokazuje innym, że warto walczyć o marzenia. To naturalny wzór dla kolejnych młodych zawodników oczekujących na swoją szansę - dodaje dyrektor sportowy Gwardii Wrocław Paweł Siezieniewski.

Kolejną dobrą informacją dla klubu i jego kibiców jest fakt, że firma Chemeko-System, która dotychczas wspierała Gwardia Wrocław Academy oraz projekt siatkówki plażowej, zdecydowała się na rozszerzenie współpracy. - Firma Chemeko-System stała się Partnerem Wspierającym pierwszej drużyny. To dla nas bardzo ważna chwila! Dziękuję za dotychczasową współpracę i cieszę się, że wspólnie będziemy mogli osiągnąć jeszcze więcej - mówi Łukasz Tobys - prezes Gwardii Wrocław.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2021-09-24 20:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-25 12:00
miejsce
ATM Scena na Bielanach, Bielany...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-25 20:00
miejsce
ATM Scena na Bielanach, Bielany...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-27 20:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany