2 sierpień 2021

Mamy złoto Mistrzostw Polski Juniorów w siatkówce plażowej!

fot. nadesłane
W niedzielę we Wrocławiu zakończyły się mistrzostwa Polski Juniorów w siatkówce plażowej. Złoty medal wywalczyli przedstawiciele Chemeko-System Gwardia Wrocław Academy Jacek Rejno i Jakub Kurowski, którzy w finale pokonali parę Aleksander Czachorowski / Filip Lejawa.
REKLAMA
Wrocław przez weekend stał się stolicą juniorskiej siatkówki plażowej. Na Gliniankach kibicom towarzyszyło wiele niesamowitych sportowych emocji. Przez trzy dni turnieju wszystkie pary z całych sił rywalizowały o awans do rundy finałowej, aby móc walczyć o medale. Ostatecznie w finale spotkał się duet Aleksander Czachorowski/Filip Lejawa (UKS OPP Powiat Kołobrzeski) i Jakub Kurowski/Jacek Rejno (Chemeko-System Gwardia Wrocław Academy). Kibice obejrzeli trzy niezwykle wyrównane partie. W kluczowych momentach więcej spokoju zachowali wrocławscy siatkarze, którzy wygrali 2:1 (21:17, 17:21, 16:14) i to właśnie oni stanęli na najwyższym stopniu podium tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów w siatkówce plażowej. 

- Rozpiera nas ogromna duma! Finał we Wrocławiu to fantastyczna organizacja, wiele niesamowitych meczów i na koniec świetny wynik, który osiągnęli Jacek Rejno i Kuba Kurowski. Cieszę się, że mogę powiedzieć, iż odnieśliśmy wspaniałe zwycięstwo na wrocławskiej ziemi

- mówi prezes Gwardii Wrocław Łukasz Tobys.

Medale najlepszym zawodnikom wręczyli Piotr Mazur - Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji we Wrocławiu oraz Paweł Pogodziński - prezes firmy Chemeko - System.

- Podziękowania kierujemy do sztabu trenerskiego oraz wszystkich osób, które przyczyniły się do organizacji całego wydarzenia, ale także promocji Wrocławia i całej dolnośląskiej siatkówki. Dziękujemy także naszym Partnerom, a w szczególności naszemu Partnerowi Tytularnemu Chemeko - System! Jestem przekonany, że już niebawem będziemy mogli mówić o kolejnych sukcesach naszych zawodników

- dodaje Łukasz Tobys.

W trakcie turnieju nie brakowało niespodzianek dla kibiców. W sobotę na Gliniankach odbył się specjalny trening pokazowy Ewinner Gwardii Wrocław. Zaprezentowany został cały nowy skład na sezon 2021/2022.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2021-11-20 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-23 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-26 20:15
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-27 19:00
miejsce
Hala Stulecia, Wrocław, ul....
wstęp biletowany