19 listopad 2021

Mecz na szczycie tabeli Tauron 1.Ligi! Gwardia jedzie do Siedlec

fot. nadesłane
Udana seria zwycięstw pozwoliła Chemeko-System Gwardii Wrocław wspiąć się na trzecie miejsce w ligowej tabeli. W hitowo zapowiadającym się spotkaniu 10. kolejki TAURON 1.Ligi wrocławianie zagrają na wyjeździe z KPS-em Siedlce.
REKLAMA
Rywale z Siedlec zajmują czwarte miejsce w tabeli i do trzeciej Gwardii tracą tylko trzy punkty. Wrocławianie – z dwudziestoma oczkami na koncie – tracą 5 punktów do liderującego BBTS-u Bielsko-Biała. Drugie miejsce, z takim samym dorobkiem punktowym co Gwardia, zajmuje MKS Będzin.

Mecz z KPS-em Siedlce nie będzie łatwym wyzwaniem. Zawodnicy z Mazowsza wygrali swoje ostatnie dwa spotkania, a na dziesięć meczów w tym sezonie wygrali aż siedem. Wrocławianie, dzięki dobrej serii zdecydowanie poprawili swoją sytuację w tabeli, która na początku sezonu nie była wymorzona.

To nie jest jeszcze długa seria, musimy twardo stąpać po ziemi – podkreśla doświadczony lider Gwardzistów, czeski rozgrywający Lukas Tichacek.

Mecz z KPS-em będzie dla wrocławian kolejnym istotnym testem. Dość powiedzieć, że jedyne porażki siedlczanie odnieśli z BBTS-em Bielsko-Biała i MKS-em Będzin – dwiema najlepszymi ekipami trwającego sezonu, a także z zawsze groźną na własnym terenie Lechią Tomaszów Mazowiecki. KPS będzie przedostatnim wyjazdowym rywalem Gwardii w najbliższym czasie. Za tydzień wrocławianie zmierzą się z Chrobrym Głogów, a do stolicy Dolnego Śląska wrócą na początku grudnia. Wówczas na Orbitę przyjedzie wyżej wspomniana Lechia Tomaszów Mazowiecki.

Początek sobotniego meczu pomiędzy KPS-em Siedlce, a Chemeko-System Gwardią Wrocław  o 19:00.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2022-01-27 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-28 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-05 16:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-05 16:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany