patronat medialny

Medalistka olimpijska zachwycona wizytą w Sportowych Strefach Aktywności

fot. nadesłane
To super sprawa, że jest tylu chętnych na skorzystanie z różnych aktywności. Każda forma uprawiania sportu potrafi dawać satysfakcję i wpływać pozytywnie na wszechstronny rozwój – mówi medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim Natalia Czerwonka. Utytułowana zawodniczka wzięła udział w niezwykłej akcji w Wilkowicach koło Bielska-Białej pod nazwą „Sportowe Strefy Aktywności”.
W spotkaniu w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wilkowicach udział wzięły tłumy dzieci i młodzieży. W trakcie kilku godzin trwania imprezy „Sportowe Strefy Aktywności”, dofinansowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, możliwe było korzystanie z biathlonu laserowego, gdzie kształtowano umiejętności koncentracji i precyzji, nad celnością i techniką skupiano się w strefie z piłką ręczną, a nad siłą, kondycją i wytrzymałością pracowano na ergometrze wioślarskim i rowerku stacjonarnym. Dużym zainteresowaniem cieszyła się tradycyjnie multidyscyplinarna wirtualna rzeczywistość, również doskonale rozwijająca wszechstronne zdolności ruchowe. Najmłodsi zaliczając poszczególne strefy pod czujnym okiem animatorów zbierali identyfikatory, a następnie otrzymywali atrakcyjne gadżety „Sportowych Stref Aktywności”.

Pojawiam się w różnych miejscach i za każdym razem do stawiania na sport gorąco namawiam. Sami widzicie, jak wiele radości może dawać i nie zawsze musi być to sport w rozumieniu typowo wyczynowym – podkreślała Czerwonka, zwracając się do uczestników.

Projekt „Sportowe Strefy Aktywności”, będący inicjatywą Fundacji Rozwoju Progres, wcześniej w ogólnodostępnej formule gościł w Czechowicach-Dziedzicach, Katowicach, Zakopanem i Rudzie Śląskiej. I wszędzie przyczynił się do wzrostu zainteresowania sportem i rekreacją, w szczególności w środowisku dzieci i młodzieży oraz propagowania na szeroką skalę profilaktyki zdrowotnej i kształtowania nawyków ruchowych poprzez aktywne formy spędzania czasu.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
1.4°C
wschód słońca: 07:36
zachód słońca: 16:33
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2023-01-27 18:30
miejsce
Ośrodek Działań Twórczych...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-27 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-27 19:00
miejsce
Restauracja Mińska 38, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-27 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany