14 listopad 2020

Potwierdzić swoją wartość

fot. nadesłane
Przed siatkarzami eWinner Gwardia Wrocław kolejne ligowe wyzwanie. Po raz drugi z rzędu wrocławski zespół zagra w Hali Orbita, a piątkowym rywalem będzie MCKiS Jaworzno. Przeciwnik niżej notowany, który do Wrocławia nie przyjeżdża w roli faworyta. Gospodarze są wiceliderem i mają apetyty na siódme zwycięstwo z rzędu.
REKLAMA
Jak jednak pokazało ostatnie spotkanie z KPS Siedlce, trzeba zachować koncentrację, bo zazwyczaj ci, którzy nie są faworytem, potrafią zaskoczyć. Wrocławski zespół przyzwyczaił jednak, że w Hali Orbita nie wygrywa „do zera”. W dotychczasowych trzech pojedynkach, kolejno z AZS AGH Kraków, Polski Cukier Avia Świdnik i wspominanym z KPS Siedlce, za każdym razem kończyło się na czterech partiach.

Siatkarze eWinner Gwardia wychodzili jednak zwycięsko z każdej potyczki, a jeśli dołożyć do tego cztery wygrane na wyjeździe, we Wrocławiu nadal mowa o zespole, który jest niepokonany.

Zespół z Jaworzna to młoda drużyna i na pewno nie lekceważymy przeciwnika. Mecze, w którym jesteś faworytem, pokazują czy jesteś zespołem z topu. Nie możemy gubić punktów w takich pojedynkach, zwłaszcza u siebie. Ważne, że powoli wracamy do dyspozycji sprzed przerwy wywołanej przez COVID-19. W minionym tygodniu mieliśmy badania EKG, sprawdziliśmy swoje zdrowie u naszego partnera, SportsMedic. Przegląd zakończył się pozytywnie, zatem powinniśmy łapać coraz lepszą formę i być gotowi na piątkowe granie – mówi Mateusz Siwicki, środkowy eWinner Gwardia Wrocław.

Co do sytuacji kadrowej, do zespołu GWR powraca Damian Wierzbicki po przymusowej przerwie zdrowotnej. Zabraknie za to libero Krzysztofa Kołtowskiego. Statystyki dotychczasowych spotkań nie przemawiają za gospodarzami. Na cztery mecze na pierwszoligowym polu Gwardziści z MCKiS nie wygrali… ani razu! Ostatni raz, w Hali Orbita, chociaż goście ze Śląska przegrywali już 0:2, potrafili odwrócić losy meczu i wygrać w pięciu setach. W obu drużynach od tego czasu sporo się jednak zmieniło. W barwach rywala zobaczymy chociażby byłego Gwardzistę, środkowego Jędrzeja Kaźmierczaka.

Ale seria jest serią, dlatego też warto przełamać niemoc i znaleźć sposób na MCKiS. Jaworznianie po ośmiu ligowych meczach mają na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo. Warto dodać, że w ostatnim czasie do drużyny dołączył nowy rozgrywający, Krzysztof Bieńkowski. Nie zaliczył jednak jeszcze oficjalnego debiutu, być może okazja nadarzy się we Wrocławiu.

Warto dodać, że podczas meczu ponownie na trybunach pojawią się GwarMisie. Akcja charytatywna, realizowaną wspólnie z firmą Idźczak Meble, trwa. Pluszaków jest trzysta i symbolicznie, są one z drużyną, tak jak kibice eWinner Gwardia, z konieczności w domach, dopingując swoich ulubieńców. Sama idea oraz szansa dołożenia swojej „cegiełki” istnieje na specjalnie założonej zbiórce, dostępnej pod poniższym linkiem:
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
63266
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2021-02-07 20:00
miejsce
A2 Centrum Koncertowe, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-11 20:00
miejsce
Zaklęte Rewiry, Wrocław, Krakowska...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-16 19:00
miejsce
Hala Orbita, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-06 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany