13 maj 2022

Powrót wrocławskiego półmaratonu

Ostatni raz amatorzy nocnego biegania we Wrocławiu mogli wystartować w 2019 roku. Przerwa powodowana była pandemią. Powrót biegów po trzech latach przerwy daje ogromną radość. Tym bardziej, że w tym roku zamienił się on w wyraz wsparcia dla uchodźców z Ukrainy. Wyrazem tego będą szczególnie medale, na których zaprojektowano kontury Ukrainy. Dodatkowo zamieszczono na nich hasztag POMOC DLA UKRAINY.
REKLAMA
Wrocławski półmaraton to jeden z największych biegów ulicznych w Polsce, który co roku cieszy się olbrzymią popularnością, a pakiety startowe rozchodzą się błyskawicznie. Na tegoroczny bieg część uczestników zapisała się już w 2020 r., przed wybuchem epidemii koronawirusa.

W tym roku 12 tysięcy uczestników pobiegnie na dystansie 21 kilometrów. Trasa będzie przebiegać m.in. przez środek Hali Stulecia, koło Pergoli i fragment Parku Szczytnickiego. Uczestnicy półmaratonu pobiegną najpierw al. Różyckiego, placem i mostem Grunwaldzkim do ulicy Pułaskiego. Dalej trasa poprowadzi na południe: ul. Ślężną, al. Wiśniową oraz placem i ul. Powstańców Śląskich. Biegacze dotrą do centrum i przebiegną ul. Kazimierzą Wielkiego, Grodzką, następnie most Piaskowy, Ostrów Tumski i most Pokoju. Z placu Powstańców Warszawy z powrotem przez most Grunwaldzki, Wybrzeże Wyspiańskiego, most Zwierzyniecki, Halę Stulecia, ul. Kopernika i Mickiewicza aż do mety na Olimpijskim.

Dodatkową atrakcją będą iluminacje i multimedialna fontanna. Ponadto rozświetlony zostanie most Grunwaldzki, Hala Stulecia oraz brama przy Stadionie Olimpijskim. Biegaczom towarzyszyć będzie rockowa muzyka. Na mecie Stadionu Olimpijskiego zapłonie widowiskowy znicz.

Dodatkowo przed startem 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu zaplanowano PKO Wieczorny Bieg Rodzinny, w którym powinno wystartować ok. 700 osób.

W tym biegu mogą brać udział zarówno całe rodziny z dziećmi, jak i  kibice. Trasa Wieczornego Biegu Rodzinnego wyniesie ok. 1500 metrów, bez pomiaru czasu czy klasyfikacji.
Internetowe zapisy na bieg rodzinny wystartują 18 maja. Cena za pakiet startowy, w tym koszulka, numer i medal na mecie to 30 zł.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
15.4°C
wschód słońca: 04:48
zachód słońca: 20:49
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2022-05-25 19:00
miejsce
Hala Stulecia, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-25 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-25 20:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-26 19:00
miejsce
Synagoga Pod Białym Bocianem,...
wstęp biletowany