patronat medialny

Świetna obsada mityngu Lisek w domu. Czołowi tyczkarze świata przyjadą do Polski

fot. nadesłane
Dziesięciu zawodników wystartuje w sobotę w mityngu skoku o tyczce „Lisek w domu”. To trzecia edycja imprezy organizowanej przez najlepszego polskiego tyczkarza Piotra Liska w rodzinnych Dusznikach koło Szamotuł w Wielkopolsce.

Gdy w 2018 roku organizowaliśmy mityng w Dusznikach nie zakładałem, że będzie to cykliczna impreza. Później, z różnych powodów, musieliśmy poczekać kilka lat na drugą edycję, która odbyła się przed rokiem, a teraz zapraszamy po raz trzeci. Bardzo się cieszę, że ten mityng, który ma dla mnie szczególny wymiar, staje się imprezą organizowaną już corocznie – mówi Piotr Lisek, trzykrotny polski medalista mistrzostw świata.

Na liście startowej, oczywiście oprócz Liska, jest dziewięciu innych tyczkarzy – Polacy Paweł Wojciechowski, Robert Sobera i Bartosz Marciniewicz, Grek Emmanouil Karalis, Włoch Claudio Stecchi, Belg Ben Broeders, Amerykanin Matt Ludwig oraz Niemcy Gilian Ladwig i Tom-Linus Humann. Kibice w Dusznikach będą mieli okazję zobaczyć pierwszą wspólną rywalizację Liska i Greka Emmanouila Karalisa od halowych mistrzostw Europy w Stambule, w których zdobyli ex aequo srebrne medale.

To na pewno będzie duże wydarzenie, bo zestaw zawodników jest naprawdę bardzo dobry. Mocni na pewno będą Claudio Stecchi i Ben Broeders, którzy w tym roku w hali uzyskali wyniki 5.82. Będzie Matt Ludwig, który przed rokiem w Dusznikach był drugi. To będą zawody naprawdę z międzynarodowego topu, zorganizowane według wytycznych World Athletics. Chciałem podkreślić, że to nie jest „wiejski mityng”, a „profesjonalny mityng na wsi” – podkreśla Lisek.

Kibice w Dusznikach zobaczą też byłego mistrza świata Pawła Wojciechowskiego.

Sam mityng skoku o tyczce w Dusznikach będzie punktem kulminacyjnym pikniku, który Piotr Lisek organizuje przede wszystkim po to, by podziękować mieszkańcom swojej rodzinnej miejscowości, od których przez lata swojej kariery zawsze czuł wielkie wsparcie.

Zapraszamy publiczność już od godziny 12.30, bo przygotowaliśmy szereg atrakcji dla całych rodzin, m.in. dmuchańce dla dzieci czy stanowiska gastronomiczne. Rozgrzewka na skoczni rozpocznie się po godz. 13, na 14.30 zaplanowaliśmy uroczyste otwarcie, a konkurs rozpocznie się tuż przed 15. Wszystkich zapraszam bardzo serdecznie, bo świetna zabawa i emocje sportowe są gwarantowane. Uwielbiam wracać do Dusznik, bo to moje miejsce na ziemi i mam nadzieję, że, podobnie jak we wcześniejszych latach, razem ze skoczkami cieszyć się tym świętem będą tłumy kibiców – dodaje Piotr Lisek.

Organizację imprezy wsparły m.in. Polski Związek Lekkiej Atletyki, PKN ORLEN, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz TVP Sport.

Tyczkarze rywalizować będą na specjalnie ustawionej skoczni wraz z trybunami tuż obok Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Dusznikach. Mityng „Lisek w domu” odbędzie się w Dusznikach koło Szamotuł w sobotę, 13 maja.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
17°C
wschód słońca: 04:38
zachód słońca: 21:02
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2023-06-07 19:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-07 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-07 19:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-07 19:15
miejsce
Wrocławski Teatr Współczesny im....
wstęp biletowany