kategoria: Sport
3 lipiec 2024

Terytorials z Radomia mistrzem Wojska Polskiego w MMA

FOTO: 6MBOT/Fb Mateusz Hamerski
Pokazał siłę, charakter i wolę walki – żołnierz wchodzącej w skład 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej Kompanii Dowodzenia starszy szeregowy Mateusz Hamerski zdobył złoto na Mistrzostwach Wojska Polskiego w walce w bliskim kontakcie. Ogólnopolskie zawody objął patronatem Minister Obrony Narodowej.
REKLAMA
Żołnierz musi umieć strzelać, ale też walczyć wręcz. Starszy szeregowy Mateusz Hamerski dba o to każdego dnia, a sporty walki to życiowa pasja 22-latka. Podczas Wojskowej Gali MMA „Walkę mamy we krwi” terytorials wywalczył mistrzowski pas w kategorii do 60 kilogramów.

Sporty walki trenuję od kilku lat i jestem też żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej. Bardzo się cieszę, że osiągnąłem ten sukces, bo ciężko na niego pracowałem. Dwa lata temu oglądałem galę finałową w telewizji, rok później zająłem trzecie miejsce, gdzie przegrałem na punkty i powiedziałem sobie, że musze wygrać mistrzostwo. Jak widać, w tym roku udało się wygrać ten pas - mówi st. szer. Mateusz Hamerski.

Do udziału w Mistrzostwach Wojska Polskiego żołnierz przygotowywał się w klubie, w którym trenuje na co dzień. Zwycięski pas i dyplom - zdobyte wielkim wysiłkiem - znajdą honorowe miejsce, a zawody mobilizują do kolejnych treningów, bo zdobyte umiejętności przydają się podczas szkoleń rotacyjnych.

Umiejętności walki wręcz bardzo się przydają w wojsku, bo podstawą żołnierza polskiego jest obronić się. Łączy się to, ponieważ mogę się spełniać i tu, i tu. Zawsze marzyłem, żeby być sportowcem, żeby zostać mistrzem, ale też zawsze chciałem służyć w wojsku, służyć Polsce – dodaje st. szer. Mateusz Hamerski.

Mistrzostwa Wojska Polskiego to wyjątkowe wydarzenie dla trenujących żołnierzy. Organizatorem finału była 16 Dywizja Zmechanizowana, a galę poprzedziły kwalifikacje w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Cel wydarzenia to wyłonienie najlepszych fighterów wśród wojskowych. To była już dziewiąta edycja. W mistrzostwach wzięło udział ponad stu uczestników, w tym czterech reprezentantów Wojsk Obrony Terytorialnej. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
29.5°C
wschód słońca: 04:54
zachód słońca: 21:01
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-07-16 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-16 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany