kategoria: Sport
30 listopad 2023

Wyjątkowi goście i mnóstwo wiedzy do zdobycia! Międzynarodowa Konferencja Trenerów i Instruktorów Pływania już w najbliższy weekend

zdjęcie: Wyjątkowi goście i mnóstwo wiedzy do zdobycia! Międzynarodowa Konferencja Trenerów i Instruktorów Pływania już w najbliższy weekend / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Takiej szkoleniowej konferencji w Polsce jeszcze nie było – mówi prezes Polskiego Związku Pływackiego Otylia Jędrzejczak. W piątek w Warszawie rozpocznie się trzydniowa Międzynarodowa Konferencja Trenerów i Instruktorów Pływania, a wśród prelegentów pojawią się znakomici polscy trenerzy i specjaliści. Nie zabraknie też uznanych zagranicznych nazwisk.

 

Zawsze warto rozmawiać i szkolić się, dlatego jestem bardzo zadowolona, że Polski Związek Pływacki organizuje w tym roku Międzynarodową Konferencję Trenerów i Instruktorów Pływania. Znakomici specjaliści z kraju i zagranicy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Poza wykładami mamy też innowacyjną w naszym środowisku formę paneli dyskusyjnych. To pozwoli kreatywnie porozmawiać o tym co kiedyś, dziś i w przyszłości – dodaje Jędrzejczak.


W trzydniowym wydarzeniu będzie można w nich uczestniczyć stacjonarnie w warszawskim hotelu Boss, ale także za pośrednictwem transmisji internetowej. Poruszone zostaną między innymi tematy dotyczące zbliżających się igrzysk olimpijskich, ale też budowania sztabu, funkcjonowania Szkół Mistrzostwa Sportowego czy klubów pływackich.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się znakomici polscy i zagraniczni trenerzy. Jednym z prelegentów będzie James Gibson – mistrz świata i Europy w stylu klasycznym, a obecnie jeden z najbardziej cenionych szkoleniowców na świecie, który w swojej trenerskiej karierze trenował największe gwiazdy, takie jak Sarah Sjostrom, Chad Le Clos, Florent Manaudou czy Ben Proud. Brytyjczyk opowie o różnych metodach rozwoju szybkości u pływaków, będzie też jednym z uczestników panelu o prawidłowej interpretacji wyników w pracy z fizjologiem i budowaniu sztabu szkoleniowego.

Pływackie tematy poruszy również Dave Salo – wieloletni trener Uniwersytetu Południowej Kalifornii, USC Trojans i kadry USA na najważniejszych międzynarodowych imprezach, który sięgał po wielkie sukcesy z takimi zawodnikami jak Aaron Pierson, Amanda Beard, Jason Lezak, Rebecca Soni czy Katinka Hosszu. Amerykanin poprowadzi wykład w temacie „Od trenera grup wiekowych do trenera olimpijskiego – kariera napędzana ciekawością”.

Drugim prelegentem ze Stanów Zjednoczonych będzie Anthony Ervin - były znakomity sprinter, dwukrotny indywidualny mistrz olimpijski na 50 m stylem dowolnym, który zajmie się tematem wpływu trenera na rozwój pływaków w poszczególnych etapach wiekowych. Wspólnie z Salo weźmie też udział w panelu dyskusyjnym o sekretach amerykańskiego pływania.

Z kolei zagadnienia dotyczące psychologii sportu omówi Daria Abramowicz, współpracująca na co dzień z liderką tenisowego rankingu WTA i czterokrotną mistrzynią wielkoszlemową Igą Świątek.

Konferencja organizowana przez Polski Związek Pływacki i Podlaski Okręgowy Związek Pływacki, której partnerami są sponsor główny PZP – Polska Grupa Energetyczna S.A., Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Arena, rozpocznie się w piątek, 1 grudnia, o 13:30.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
14.6°C
wschód słońca: 04:36
zachód słońca: 21:07
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-06-14 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 17:30
miejsce
Impart Centrum, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 19:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany