20 styczeń 2020

ZAKSA pokonana!

KFC Gwardia Wrocław pojechała do Strzelec Opolskich po punkty i z nimi wraca. Wrocławianie pokonali tamtejszą ZAKSĘ 3:0 (25:19, 25:16, 27:25).
To już drugie zwycięstwo nad ZAKSĄ Strzelce Opolskie w tym sezonie. W pierwszej rundzie KFC Gwardia pokonała u siebie strzelczan 3:1. Teraz poszło im jeszcze lepiej.

Początek meczu nie wskazywał na łatwe zwycięstwo wrocławian. Gospodarze lepiej zaczęli spotkanie i szybko wyszli na trzypunktowe prowadzenie. Jednakże przyjezdni rozkręcali się z każdą minutą. Nie trwało to długo, nim goście zaczęli dominować. KFC Gwardia wygrała pierwszego seta 25:19.

Druga część spotkania od początku do końca należała do wrocławian. Gwardziści zdobyli przewagę na początku i nie oddali jej do końca. Ostatecznie wygrali 25:16. Trzecia partia była znacznie bardziej wyrównana, ale ostatecznie znów triumfowali goście.

KFC Gwardia Wrocław zdobyła bardzo ważne trzy punkty do ligowej tabeli. Tym samym wrocławianie są ciągle w grze nawet o pozycję wicelidera. Tym bardziej że druga w tabeli LUK Politechnika Lublin ma kłopoty w ostatnich tygodniach. To właśnie z drużyną z Lubelszczyzny wrocławianie zagrają w najbliższy czwartek.