Instagramowa epidemia - fakelifestyle

Statystki jednogłośnie wskazują Instagram jako jeden z najchętniej wybieranych portali społecznościowych na świecie. Dziennie odwiedza go ponad pół miliarda użytkowników. Możliwość obserwowania idealnych sylwetek, gorących modowych trendów i cudzej prywatności kusi. Z pewnością zyskują na tym przedstawiciele marketingowi mniejszych i większych firm, którzy bez trudu mogą podzielić się oferowanymi przez siebie produktami z ogromną publicznością. A co mamy z tego my, użytkownicy? Czas spojrzeć prawdzie w oczy.
REKLAMA
Banan, orzech, mordoklejka - nie zawsze zdrowo i kolorowo

Zielone smoothies z jarmużem, surowym ogórkiem i matchą, kolorowe owsianki, pieczone warzywa w dressingu balsamicznym ze szczyptą szafranu nie tylko wyśmienicie pachną i smakują, lecz także świetnie wyglądają na zdjęciach. Poza tym wpisują się w popularny na szeroką skalę trend zdrowego trybu życia. Wczoraj zdjęcie z maratonu, dzisiaj ze zdrowym śniadankiem – istna bajka! Pamiętaj jednak, że nawet najbardziej rozchwytywana instagramerka, która trenuje sześć razy w tygodniu i ceni bogactwo pyszności oferowanych przez matkę naturę, czasem ma ochotę na sernik i po prostu go zjada, nawet jeśli nie uwiecznia tej chwili na jednym ze zdjęć, do których masz potem wgląd. Nie warto zatem potępiać swojej słabej woli, jeśli raz na jakiś czas pozwolisz sobie na małą rozpustę. Warto korzystać z metody 80:20, która polega na tym, że cztery na pięć posiłków w ciągu dnia są zdrowe i ,,czyste” składowo, a jeden – z przymrużeniem oka.


Moje ciężarki i moja mata – twoja aprobata

Okrągłe, wymodelowane pośladki to jeden z najbardziej cenionych kobiecych atutów. Aby wyrzeźbić je naprawdę dobrze, należy ćwiczyć z użyciem dużych ciężarów przez długi okres czasu. Co zrobić, gdy zdjęcie na istna potrzebne jest ,,na cito”? Wiele użytkowniczek tego portalu chętnie korzysta z dobrodziejstw Photoshopa! Tylko naprawdę nieliczna garstka ma przepiękne ciało wypracowane uczciwą, ciężką i wieloletnią pracą nad sobą. Z racjonalnego punktu widzenia, doskonale zdajesz sobie z tego sprawę! Jak wiele nieskazitelnych sylwetek dostrzegasz w życiu codziennym – w pracy, na zakupach, wśród znajomych? Podkolorowywanie rzeczywistości jest obecnie standardowym zabiegiem, dlatego nie porównuj się z fikcją!


Czytaj z otwartym umysłem

W obecnych czasach istnieją dwie, równolegle ze sobą współgrające rzeczywistości – realna i wirtualna. Prognozy na przyszłość zapowiadają, że zjawisko to będzie się pogłębiać. Aby odnajdować się we wciąż postępującej nowoczesności, bardzo istotne jest nabywanie krytycznej umiejętności czytania mediów. Zbyt pochopne wydawanie ocen na podstawie informacji zaczerpniętych z Internetu, łatwowierność w stosunku do przeczytanych newsów – te i inne zagrożenia czyhają na ciebie bez ustanku. W czasach, kiedy najlepiej sprzedaje się skandal, afera, a czasem nawet ośmieszenie, tym bardziej ważne jest zachowanie zdrowego rozsądku. Bądź krytyczny wobec tego, czym karmią cię media.


Nic nie zastąpi rozmowy twarzą w twarz

Foto- i wideorelacje z życia codziennego, wyjścia do kina, restauracji i teatru są dzisiaj niezwykle popularne. Stają się potwierdzeniem prowadzenia ciekawego trybu życia, dokumentują przyjemne chwile. Można uznać je za znak dzisiejszych czasów i nie są one niczym godnym potępienia pod warunkiem, że nie powodują zatracania potrzeby realnych spotkań z bliskimi. Jeśli rozmowę w twarzą w twarz zastępuje ci oglądanie relacji i zdjęć udostępnianych przez znajomych na insta i instastories, może czas zastanowić się, czy nie jest to dobry moment na wspólne spotkanie przy kawie i ciastku. Usiądźcie, porozmawiajcie – szybko zorientujecie się, że takich chwil nie zapewni wam komunikacja internetowa.

Media społecznościowe sprawią, że żyje nam się prościej. Szybka wymiana informacji czy wgląd do najnowszych newsów z kraju i ze świata (za jednym kliknięciem!) są dla nas na porządku dziennym. Dostęp do tak szerokiego wachlarza wiadomości nie był prostszy nigdy wcześniej. Dostajemy, więc bierzemy. Badania naukowe dowodzą, że ilość czasu, który przeciętnie spędzamy prze ekranami monitorów i smartfonów rokrocznie wzrasta. Skoro tak wiele czasu poświęcamy temu, co oferuje nam Internet, warto zadbać o to, by czytać wartościowe informacje ze sprawdzonych źródeł, a przede wszystkim sugerować się tym, jaką rzeczywistość widzimy wokół siebie. Wirtualny świat oferuje nam wiele dobrego. Mimo to należy pamiętać, że w jego naturze leży przedstawianie poprawionej, ,,przypudrowanej” wizji życia, która – w gruncie rzeczy – niewiele ma wspólnego z rzeczywistością.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
63266
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2021-01-31 15:00
miejsce
Narodowe Forum Muzyki, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 20:00
miejsce
A2 Centrum Koncertowe, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-11 20:00
miejsce
Zaklęte Rewiry, Wrocław, Krakowska...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-16 19:00
miejsce
Hala Orbita, Wrocław, ul....
wstęp biletowany