Jak zaprojektować wyjątkowe wnętrza hotelowe?

Budynek, w którym otwarto nowy warszawski hotel Vienna House, jest wyjątkowy. Architektonicznie nawiązuje do historii i tradycji Służewca Przemysłowego, gdzie jest zlokalizowany. Jest postindustrialny i brutalistyczny.
REKLAMA

Industrialny charakter obecny jest również w wystroju wnętrz. Surowe betonowe czy stalowe elementy zostały jednak zestawione z materiałami wykończeniowymi w naturalnych, ciepłych odcieniach, bujną zielenią oraz dużymi oknami od podłogi do sufitu, które dają poczucie przebywania na zewnątrz. Dało to oryginalny efekt.

- Hotele, w których bywam są za bardzo zaprojektowane. Dla mnie ten budynek był niezwykłą inspiracją. Starałam się go zaprojektować tak, aby goście się w nim po prostu dobrze czuli i chcieli do niego wracać. - mówi w rozmowie z MarketNews24 Agata Pleśniarowicz, projektantka wnętrz. – „Architektura budynku – betonowe sufity, betonowe słupy, betonowa posadzka, nadają bardzo surowego charakteru również wnętrzą. Dlatego ich zestawienie z kontrastującymi, miękkimi materiałami z jednej strony podkreśla tą surowość, z drugiej ją ogranicza. Chciałam, żeby goście zapamiętali hotel jako miejsce, które ich zaintrygowało, w którym czuli się po prostu dobrze.”

W hotelu zadbano o każdy szczegół wystroju wnętrz. Betonowe i stalowe elementy tworzące industrialny wystrój łączą się z ocieplającą wnętrza bujną zielenią, która przede wszystkim widoczna jest w restauracji, która przypomina szklarnię. W lobby znajdują się stoły do samodzielnego zameldowania i pracy, jedenaście kameralnych miejsc spotkań ze stolikiem kawowym i fotelami oraz bar połączony z recepcją. Nie brakuje unikatowych perełek designu w skali europejskiej, takich jak lampy z kolekcji Gras, wiszące żyrandole DCW editions In The Tube Solar 6, sofa Fogia Tiki czy krzesła Fermob z kolekcji Luxembourgh, będące reinterpretacją modelu z 1923 roku.

Jak dalece oryginalny jest efekt, można się przekonać oglądając materiał wideo przygotowany przez MN24.

źródło: MarketNews24.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
63266
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2021-01-31 15:00
miejsce
Narodowe Forum Muzyki, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 20:00
miejsce
A2 Centrum Koncertowe, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-11 20:00
miejsce
Zaklęte Rewiry, Wrocław, Krakowska...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-16 19:00
miejsce
Hala Orbita, Wrocław, ul....
wstęp biletowany