17 styczeń 2020

Hołownia nie otrzymał komunii. Kapłan źle zrozumiał nauki Kościoła

Hołownia nie otrzymał komunii. Kapłan źle zrozumiał nauki Kościoła Szymon Hołownia często chodzi do kościoła karmelitów bosych, który znajduje się na warszawskim Solcu. Tym razem jednak ksiądz odmówił dziennikarzowi udzielenia komunii. Podobno to przez głoszone poglądy.
REKLAMA
Hołownia opisał sytuację na Facebooku. Według niego, gdy stał w kolejce wiernych i podszedł do komunii, celebrans odwrócił się do dziennikarza bokiem i zaczął udzielać komunii innym. Hołownia był zdziwiony i po krótkiej wymianie zdań usłyszał, że to przez głoszone przez niego poglądy. Ksiądz twierdził, że nie pozwalało mu na to jego sumienie.

Ostatecznie komunia została udzielona, ale jak zauważa w rozmowie z WP.PL ks. Daniel Wojda, ów duchowny źle zrozumiał nauki Kościoła – nie powinien bowiem nie udzielić komunii osobie, która o nią prosi.

Jak podkreśla Wojda, to Hołownia powinien przemyśleć we własnym sumieniu, czy powinien poprosić o komunię. A skoro już to zrobił, to ksiądz powinien mu jej udzielić, ponieważ jest sługą sakramentu.


Źródło: WP.PL
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2020-02-18 18:00
miejsce
Dom Kultury Bakara, Wrocław, Różana 4
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-18 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-18 20:30
miejsce
Dom Kultury Bakara, Wrocław, Różana 4
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-19 17:30
miejsce
Teatr Polski, Wrocław, ul. G....
wstęp biletowany