5 listopad 2019

Nowa moda. Niektórym pies czy kot już nie wystarczają

Mimo iż coraz baczniej patrzymy na hodowle domowych zwierzątek i oceniamy je pod kątem humanitaryzmu i dbania o komfort zwierząt, to nadal nie powstrzymuje to wielu wielbicieli fauny do realizacji marzeń o … domowej małpce.
REKLAMA
Oferty sprzedaży kapucynek znaleźć można bez trudu w sieci. Portal WP.PL prześledził witryny ogłoszeniowe: "Sprzedam malutką małpkę razem z wyprawką", "Sprzedam maluszka kapucynki czubatej" - to tylko jedne z licznych anonsów. Ceny są ogromnie zróżnicowane, w zasadzie ich rozpiętość to od trzech tysięcy do 30 tysięcy złotych. Dziennikarze portaIu postanowili ustalić, czy posiadanie takiego egzotycznego zwierzęcia w Polsce jest legalne i bezpieczne. Pytani hodowcy relacjonują, że przepisy dotyczące hodowli niektórych okazów w Polsce bywają nieprecyzyjne, więc większość trudniących się tą pracą osób przeznacza na hodowlę specjalne budynki, tak, by odtworzyć warunki ogrodu zoologicznego.

Hodowcy, do których dotarła Wirtualna Polska zapewniają, że bardzo skrupulatnie wybierają osoby, którym powierzą wyhodowane u siebie małpki. Nie pochwalają przebierania swoich podopiecznych i traktowania ich jak zabawki, nie dopuszczają do sprzedaży zwierzęcia ludziom, którzy pracują dużo i sporo czasu w ciągu dnia spędzają poza domem. Ostrzegają również, że dwuletnie osobniki przestają być słodkimi maskotkami i  starają się zdominować  stado, co w praktyce może oznaczać nawet agresywne zachowania.

Źródło: WP finanse
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2020-02-18 18:00
miejsce
Dom Kultury Bakara, Wrocław, Różana 4
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-18 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-18 20:30
miejsce
Dom Kultury Bakara, Wrocław, Różana 4
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-19 17:30
miejsce
Teatr Polski, Wrocław, ul. G....
wstęp biletowany