19 listopad 2019

Przeprawa promem Świnoujście – Ystad

Kiedyś popłynięcie promem do Szwecji było atrakcją. Jednak dziś na tej trasie przeprawiają się głównie transportowe TIRy.
REKLAMA
Promy ze Świnoujścia do Ystad kursują już pół stulecia. W pierwszym roku istnienia linii skorzystało z niej 60 tysięcy pasażerów i 11 tysięcy pojazdów. Dziś jednak turyści wybierający te kierunki, zarówno w Polsce, jak i w Szwecji, częściej korzystają z tanich linii lotniczych. Sklepy wolnocłowe na promach przestały być tak korzystne.

Nadal jeszcze na pokładzie promu przewoźnik stara się zapewniać pasażerom atrakcje, jednak mają one charakter socjalnej podstawy. Jest kilka restauracji, barów, są oczywiście sklepy, kasyna, plac zabaw dla maluchów i dyskoteka. Ciekawi świata mogą także liczyć na piękne widoki, bo z pokładu obserwować można bałtycki krajobraz.

Promowe firmy nadal walczą o klientów. Portal money.pl postanowił sprawdzić, jak obecnie w praktyce wygląda taka przejażdżka i kto jest najczęstszym pasażerem na promie.
Okazuje się, że dominują kierowcy TIR-ów, którzy tylko w taki sposób mogą razem ze swoim ładunkiem pokonać drogę między Europą a Skandynawią.

Ale zdarzają się i turyści nastawieni specjalnie na taki środek transportu. Portal dowiedział się, że należą do nich fani powieści o literackim mieszkańcu Ystad, Kurcie Wallanderze, słynnym komisarzu z powieści Henninga Mankella i serialu na podstawie książki.

Z kolei prom wybierają chętnie młodzi Szwedzi, którzy wyjeżdżają nim na szkolne wycieczki do Polski. Kierunek na Polskę preferują też szwedzcy myśliwi, golfiści, amatorzy spa - w naszej ojczyźnie jest dla nich taniej.


Źródło: money.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2020-02-18 18:00
miejsce
Dom Kultury Bakara, Wrocław, Różana 4
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-18 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-18 20:30
miejsce
Dom Kultury Bakara, Wrocław, Różana 4
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-19 17:30
miejsce
Teatr Polski, Wrocław, ul. G....
wstęp biletowany