1 sierpień 2021

Słowacja: ministerstwo finansów uruchomiło loterię szczepionkową

Od godziny 19 w niedzielę zaszczepieni przeciw Covid-19 Słowacy mogą uczestniczyć w loterii z nagrodami finansowymi. Program został uruchomiony przez ministerstwo finansów z kilkugodzinnym opóźnieniem - początkowo nie zadziałała strona internetowa resortu.
REKLAMA

Po kliknięciu w link rejestracyjny w południe, gdy miała ruszyć loteria, pojawiała się informacja, że strona jest niedostępna. Później komunikat uzupełniono o zapowiedź, że start loterii przełożono na godz. 20.

Ostatecznie strona ruszyła godzinę wcześniej. Rzeczniczka resortu finansów Michaela Lovasova powiedziała, że ministerstwo nie uważa opóźnienia za istotne, ponieważ program wystartował zgodnie z zapowiedzią 1 sierpnia.

W loterii mogą uczestniczyć wszystkie zaszczepione osoby, niezależnie od tego, kiedy i jaką szczepionkę otrzymały. Zgodnie z regulaminem automatycznie będą one uczestniczyć w kolejnych losowaniach.

Codziennie podczas pięciominutowego programu w publicznej telewizji słowackiej RTVS w obecności notariusza losowane będzie 1000 euro.

W weekend będzie nadawany godzinny program, podczas którego do wygrania będzie 500 tys. euro. Kwota ta przypadnie w udziale osobie, która wcześniej wygrała mniejszą nagrodę i podczas programu odbierze telefon od prowadzącego.

Oprócz loterii ministerstwo przewiduje również gratyfikację finansową dla osób, które nakłonią innych do szczepienia. Jeden pośrednik będzie mógł otrzymać maksymalnie 4,5 tys. euro, jeśli przekona do przyjęcia szczepionki 50 osób. Na Słowacji zaszczepionych jest prawie 37 proc. ludności kraju. (PAP)

autor: Piotr Górecki

ptg/ fit/ akl/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2021-11-23 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-26 20:15
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-27 19:00
miejsce
Hala Stulecia, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-29 17:30
miejsce
Teatr Polski, Wrocław, ul. G....
wstęp biletowany