kategoria: Turystyka
3 styczeń 2024

GOPR-owcy chcieli pomóc turyście; nietrzeźwy 32-latek zniszczył sanie ratunkowe

zdjęcie: GOPR-owcy chcieli pomóc turyście; nietrzeźwy 32-latek zniszczył sanie ratunkowe / pexels/2577274
pexels/2577274
Na blisko 5 tys. zł oszacowano straty jakie powstały w wyniku zachowania nietrzeźwego turysty, któremu na górskim szlaku chcieli pomóc ratownicy Grupy Karkonoskiej GOPR. 32-latek zniszczył sanie ratunkowe; grozi mu pięć lat więzienia.
REKLAMA

Ratownicy GOPR i policjanci ruszyli na poszukiwanie 32-latka po zgłoszeniu o tym, że nietrzeźwy i agresywny mężczyzna porusza się szlakiem w kierunku Śnieżki w trudnych warunkach pogodowych. Z informacji przekazanych policji wynikało też, że 32-latkę chce targnąć się na swoje życie.

„Karkonoskiej Grupie GOPR udało się odnaleźć i wstępnie zaopatrzyć nieodpowiedzialnego turystę, a po chwili dołączyła do nich druga grupa ratownicza wraz policjantami. Odnaleziony mężczyzna był już wyziębiony; dodatkowo był nietrzeźwy” – relacjonował starszy aspirant Waldemar Laszecki z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Ratownicy chcieli zwieźć 32-latka na saniach ratowniczych. Ten jednak zareagował agresją. „Niezbędne było użycie środków przymusu bezpośredniego i z pomocą ratowników Grupy Karkonoskiej GOPR udało się umieścić mężczyznę w saniach. Niestety podczas transportu 32-latek wyrywał się i w odwecie za udzieloną mu pomoc zniszczył sanie transportowe” – opisał zdarzenie st. asp. Laszecki.

Za uszkodzenie mienia z pobudek chuligańskich grozi do 5 lat więzienia.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
14.4°C
wschód słońca: 04:36
zachód słońca: 21:07
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-06-13 19:00
miejsce
Wrocławski Teatr Współczesny im....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-13 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-13 19:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-13 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany