11 lipiec 2021

Łódzkie: wycieczka do Spały zainaugurowała cykl "Turystyczne Niedziele"

fot. PAP
Wycieczka do Spalskiego Parku Krajobrazowego zainaugurowała letni cykl "Turystyczne Niedziele w Województwie Łódzkim". Z bezpłatnej oferty wyjazdów przygotowanej przez Urząd Marszałkowski w Łodzi mogą skorzystać mieszkańcy regionu, którzy chcą poznać najbardziej urokliwe zakątki Łódzkiego.
REKLAMA

W niedzielę rano z łódzkiego dworca Łódź Kaliska wyjechało do Spały ok. 60 uczestników pierwszej wycieczki. Wśród nich były osoby, które dobrze znają już jedną z najbardziej turystycznych części woj. łódzkiego, a także ci, którzy pierwszy raz odkryją uroki Spały i okolic. W planach jest m.in. zwiedzanie z przewodnikami Spalskiego Parku Krajobrazowego, Doliny Pilicy, Szlaku Partyzanckiego, a także piknik i spacer po Spale.

W ramach "Turystycznych Niedzieli w Województwie Łódzkim" zapewniony jest bezpłatny przejazd, zwiedzanie z przewodnikami atrakcji turystycznych, biwak, konkurs ekologiczny z nagrodami oraz warsztaty i pogadanki przyrodnicze.

"Zapraszam mieszkańców województwa na wycieczki w najciekawsze i najatrakcyjniejsze zakątki naszego regionu. Nowa formuła, nowe propozycje, ciekawe warsztaty i profesjonalni przewodnicy. To wspaniały pomysł na spędzenie wakacyjnych i wrześniowych weekendów" – zachęcał marszałek woj. łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Projekt został dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ponieważ każdy wyjazd ma realizować działania edukacyjne i promować wartości ekologiczne.

W sumie zaplanowano sześć wycieczek. "Zwiedzimy m.in. takie miejsca jak interaktywne muzeum Giganty Mocy w Bełchatowie, Spalski i Bolimowski Park Krajobrazowy" – dodał dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego Damian Kunert.

W lipcu uczestnicy "Turystycznych Niedzieli" odwiedzą jeszcze Górę Kamieńsk (25.07), w sierpniu będzie można zwiedzić Bolimowski Park Krajobrazowy (8.08), ZOO Safari w Borysewie (22.08), a we wrześniu pasiekę w Lipce (5.09) i Zagrodę Edukacyjną Konarzew (19.09).

Aby wziąć udział w wyciecze, od środy poprzedzającej wyjazd należy zarejestrować się na stronie internetowej turystyczneniedziele.lodzkie.pl. Ze względu na obostrzenia związane z COVID-19 liczba miejsc jest ograniczona do 60. (PAP)

autor: Bartłomiej Pawlak

bap/ mmu/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2021-11-23 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-26 20:15
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-27 19:00
miejsce
Hala Stulecia, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-29 17:30
miejsce
Teatr Polski, Wrocław, ul. G....
wstęp biletowany