27 maj 2021

LOT przedłuża okres, w którym będzie można dokonać bezpłatnej zmiany rezerwacji

zdjęcie: LOT przedłuża okres, w którym będzie można dokonać bezpłatnej zmiany rezerwacji / fot. PAP
fot. PAP
Pasażerowie, którzy do końca lipca br. kupią bilety w PLL LOT, będą mogli dokonać bezpłatnej zmiany ich rezerwacji - poinformował w czwartek LOT. Taka możliwość obowiązuje od września ub.r.
REKLAMA

"Wraz z udostępnieniem naszym pasażerom letniej siatki połączeń, kontynuujemy politykę elastycznego zarządzania rezerwacjami. Wiemy, jak ważna dla komfortu podróżowania jest możliwość spokojnego planowania, a także ewentualnego przełożenia terminu wylotu na dalszy termin w czasie pandemii. Dlatego tymi zasadami obejmujemy bilety wykupione do końca lipca 2021 r." - informuje rzecznik LOT-u Krzysztof Moczulski.

Wyjaśnił, że przedłużona oferta obejmuje bilety na wszystkie połączenia LOT-u, w tym również z oferty "LOTnaWakacje" zakupione do 31 lipca 2021 roku. Moczulski zwrócił uwagę, że wiążący jest termin zakupu oryginalnego biletu - samej zmiany można dokonywać po tym terminie.

"Dla biletów nabytych w tym okresie wybór nowego terminu lub kierunku podróży bez dodatkowych opłat dostępny jest dla całej siatki połączeń krajowych, średniego i dalekiego zasięgu oraz dla wszystkich taryf LOT-u, także najtańszej taryfy Saver. Ewentualne dopłaty wiążą się wyłącznie z różnicą w cenach biletów w przypadku braku dostępności taryfy, w której dokonano oryginalnej rezerwacji. Liczba zmian w ramach opublikowanego rozkładu nie jest limitowana" - dodał rzecznik spółki.

Moczulski wskazał, że w przypadku wyboru nowej daty podróży na tej samej trasie pasażerowie mogą samodzielnie dokonywać modyfikacji przez stronę LOT.com w zakładce "Zarządzaj rezerwacją". Zmiany kierunku podróży można dokonać za pośrednictwem LOT Contact Center lub w biurze podróży, w którym zakupiony został oryginalny bilet.

Przedstawiciel LOT-u przypomniał, że oprócz przedłużenia bezpłatnych zmian w rezerwacjach, w dalszym ciągu obowiązuje również możliwość wydłużenia terminu ważności wszystkich voucherów do 24 miesięcy. Dotyczy to także dokumentów, które zostały wystawione od marca do października ub. roku. Voucher można wykorzystać przez dwa lata od daty wystawienia, a nowy lot wybrać w ramach całej siatki połączeń przewoźnika dostępnej w ciągu następnych 12 miesięcy. (PAP)

autor: Michał Boroń

mick/ mk/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
7.2°C
wschód słońca: 06:50
zachód słońca: 18:33
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2022-09-30 18:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-30 19:00
miejsce
Ośrodek Działań Twórczych...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-30 20:00
miejsce
dACH Dominikańska, Wrocław, plac...
wstęp biletowany