kategoria: Turystyka
21 czerwiec 2024

Na szczycie Śnieżki planowane są remonty infrastruktury

zdjęcie: Na szczycie Śnieżki planowane są remonty infrastruktury / pixabay/5819652
System doprowadzania wody, odprowadzania ścieków i remont Drogi Jubileuszowej - takie inwestycje mają zostać zrealizowane na szczycie Śnieżki. Tak wynika z podpisanej w czwartek po południu deklaracji. Koncepcja już jest, w lipcu mają zacząć się prace projektowe. Wszystko ma być gotowe za 3-4 lata.
REKLAMA

Deklarację dot. inwestycji podpisali przedstawiciele Karkonoskiego Parku Narodowego z Polski i Czech, IMGW, Karpacza i schroniska Dom Śląski. Jak powiedział zastępca dyrektora Karkonoskiego Parku Narodowego Przemysław Tołoknow, każda z instytucji ma inne oczekiwania.

"My oczekujemy od tych działań, które tutaj inicjujemy, rozwiązania problemu gospodarki wodno-ściekowej. Nie tylko w samym schronisku na Śnieżce, ale także chcielibyśmy, żeby podłączony był Dom Śląski, górna stacja wyciągu na Kopie. Tak, aby te pozostałości po osobach odwiedzających park sprowadzić do Karpacza, i tam w normalnych technologiach oczyścić to i przywrócić do środowiska" - powiedział Przemysław Tołoknow.

W deklaracji mowa jest m.in. o budowie toalet, systemu dostarczania wody i odprowadzania ścieków. Planowany jest również remont Drogi Jubileuszowej prowadzącej na Śnieżkę. Zmiany czekają też charakterystyczne Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne w kształcie spodków, gdzie funkcjonuje obserwatorium IMGW.

"Instytut potrzebuje wyremontować obiekt, przeprowadzić termomodernizację, zabezpieczyć na wiele lat jego funkcjonowanie. Czyli przede wszystkim doprowadzić instalacje sanitarne, energetyczne obiektu" - podkreślił Tołoknow.

Jak przekazali przedstawiciele KPN, przedsięwzięcie jest już zaawansowane koncepcyjnie. Praca projektowe mają się rozpocząć w lipcu. Według planów, całość powinna zostać zrealizowana w ciągu 3-4 lat.(PAP)

autor: Michał Torz

mt/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
27.6°C
wschód słońca: 04:54
zachód słońca: 21:01
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-07-16 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-16 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany