kategoria: Turystyka
21 maj 2024

Od połowy czerwca będą dostępne noclegi w schronisku "Samotnia"

zdjęcie: Od połowy czerwca będą dostępne noclegi w schronisku
Pierwsi turyści będą mogli przenocować w schronisku "Samotnia" w Karkonoszach w połowie czerwca - powiedział PAP prezes spółki Sudeckie Hotele i Schroniska PTTK Grzegorz Błaszczyk. Obiekt w połowie maja przejęli nowi dzierżawcy.
REKLAMA

15 maja schronisko "Samotnia" zostało przekazane nowym dzierżawcom. Znajdujący się nad Małym Stawem obiekt jest zarządzany przez spółkę Wysoka II z Zakopanego.

Prezes spółki Sudeckie Hotele i Schroniska PTTK, do której należy "Samotnia", Grzegorz Błaszczyk powiedział PAP, że "w pierwszy weekend po przejęciu, 18-19 maja, dzierżawcy uruchomili sprzedaż jedzenia, które można zabrać ze sobą w dalszą podróż po karkonoskich szlakach".

W rozmowie z PAP Grzegorz Błaszczyk ocenił, że kuchnia i ciepłe posiłki powinny być już dostępne w kolejnym tygodniu.

Nowych dzierżawców czekają inwestycje, bo "Samotnia" została pozbawiona całego wyposażenia. W planach jest remont, który ma się odbyć zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków.

"Prace adaptacyjne powinny zostać zakończone do czterech tygodni, a pierwsi turyści będą mogli przenocować w schronisku w połowie czerwca. W najbliższych dniach obiekt będzie funkcjonował w mniejszym zakresie" - powiedział Błaszczyk. Dodał, że "obiekt ani przez chwilę nie traci funkcji schronienia, np. na wypadek burzy, wichury czy ulewy".

Wybór nowych dzierżawców poprzedził konflikt. Od połowy lat sześćdziesiątych schroniskiem "Samotnia" w Karkonoszach zajmowała się rodzina Siemaszków. O odrzuceniu ich oferty dzierżawy informowano w połowie 2023 roku, ale wówczas PTTK ugięło się pod presją turystów i przedłużono umowę o kilka miesięcy. Nowych dzierżawców schroniska "Samotnia" w Karkonoszach wyłoniono w przetargu, którego wyniki ogłoszono na początku lutego.(PAP)

autor: Michał Torz

mt/ pad/ amac/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
23.9°C
wschód słońca: 04:35
zachód słońca: 21:13
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-06-24 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-24 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 17:00
miejsce
Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław,...
wstęp biletowany