kategoria: Turystyka
14 maj 2024

Ryanair z nowym hangarem na wrocławskim lotnisku

zdjęcie: Ryanair z nowym hangarem na wrocławskim lotnisku / pixabay/5331793
Przedstawiciele linii lotniczych Ryanair poinformowali o otwarciu we Wrocławiu drugiego hangaru serwisowego. Inwestycja kosztowała 25 mln euro, liczba jednocześnie serwisowanych samolotów wzrośnie dzięki niej do czterech. Firma zapowiada, że zatrudnienie znajdzie ok. 300 osób.
REKLAMA

O nowym hangarze we wrocławskim Aircraft Maintenance Service (WAMS) przedstawiciele firmy poinformowali we wtorek 14 maja. Jak przekazano, inwestycja kosztowała 25 mln euro. Dzięki niej będzie istniała możliwość jednoczesnego serwisowania czterech samolotów.

"Otwarcie naszego drugiego hangaru w WAMS jest dowodem na stałe zaangażowanie Ryanaira w regionie Wrocławia. Ta inwestycja o wartości 25 milionów euro nie tylko wzmacnia nasze możliwości serwisowe, ale także podkreśla naszą rolę we wspieraniu wzrostu gospodarczego i tworzeniu miejsc pracy" - powiedział cytowany w komuniakcie prezes Ryanaira Eddie Wilson.

Nowy hangar ma powierzchnię 8,3 tys. m kw. Dzięki inwestycji przybędzie 300 nowych miejsc pracy, łącznie w obu hangarach pracować będzie 550 osób - w tym wykwalifikowani inżynierowie i mechanicy.

"Budowa kolejnego hangaru WAMS we Wrocławiu to doskonała informacja nie tylko dla Portu Lotniczego Wrocław, ale dla całej branży lotniczej w Polsce, która już teraz notuje dwucyfrowe wzrosty" - powiedział cytowany w komunikacie wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław Przemysław Myszakowski.

Firma WAMS została założona w 2017 roku, aby zajmować się konserwacją samolotów linii lotniczych Ryanair. Przewoźnik realizuje obecnie połączenia z Wrocławia na 43 trasach.(PAP)

autor: Michał Torz

mt/ drag/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
23.9°C
wschód słońca: 04:35
zachód słońca: 21:13
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-06-24 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-24 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 17:00
miejsce
Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław,...
wstęp biletowany