25 kwiecień 2023

Śledztwo dotyczące inwestycji w Dusznikach-Zdroju - po zawiadomieniu SKO

zdjęcie: Śledztwo dotyczące inwestycji w Dusznikach-Zdroju - po zawiadomieniu SKO / pixabay/6036253
Śledztwo dotyczące nieprawidłowości przy realizacji jednej z inwestycji w Dusznikach-Zdroju podjęto po zawiadomieniu prezesa Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Wałbrzychu – podał PAP we wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy prok. Tomasz Orepuk.
REKLAMA

We wtorek Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zatrzymaniu czterech osób, m.in. wysokiego rangą urzędnika samorządowego oraz przedsiębiorcę z Dolnego Śląska związanego z branżą turystyczną i hotelarską w Karkonoszach.

Prok. Orepuk przekazał PAP, że CBA dokonało zatrzymań w ramach śledztwa dotyczącego nieprawidłowości związanych z wydawaniem decyzji administracyjnych w trakcie realizacji jednej z inwestycji w Dusznikach-Zdroju. Rzecznik dodał, że śledztwo zostało wszczęte w związku z zawiadomieniem złożonym przez prezesa Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Wałbrzychu.

"Z zawiadomienia wynika, że SKO ujawniło rażące nieprawidłowości przy wydawaniu przez organ niższego rzędu jednej z decyzji administracyjnych dotyczących inwestycji realizowanych w Dusznikach-Zdroju" – powiedział PAP rzecznik.

Prokurator poinformował, że dwie z zatrzymanych osób to funkcjonariusze publiczni.

"Po doprowadzeniu do prokuratury z zatrzymanymi zostaną wykonane czynności procesowe. Obecnie - z uwagi na dobro prowadzonego postępowania - przekazanie szerszych informacji nie jest możliwe" – dodał prokurator.

Wcześniej we wtorek zespół prasowy CBA poinformował PAP, że zatrzymania czterech osób m.in. wysokiego rangą urzędnika samorządowego oraz znanego przedsiębiorcy z Dolnego Śląska od lat związanego z branżą turystyczną i hotelarską w Karkonoszach dokonali funkcjonariusze wrocławskiej delegatury Biura. Przeprowadzili też przeszukania w dziesięciu miejscach w woj. dolnośląskim, m.in. w Starostwie Powiatowym w Kłodzku oraz Urzędzie Miejskim w Dusznikach Zdroju.

Z ustaleń śledztwa CBA wynika, że latach 2014-22 miało dochodzić do poważnych nieprawidłowości dotyczących wydawania decyzji administracyjnych w ramach realizacji jednej z inwestycji budowlanych w Dusznikach Zdroju - wyjaśnił zespół.

Według portalu tvp.info wśród zatrzymanych jest znany z afery hazardowej biznesmen Ryszard S. (PAP)

autor: Piotr Doczekalski, Aleksander Główczewski

pdo/ ago/ akub/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
17°C
wschód słońca: 04:38
zachód słońca: 21:02
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2023-06-07 19:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-07 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-07 19:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-07 19:15
miejsce
Wrocławski Teatr Współczesny im....
wstęp biletowany