21 listopad 2021

"Slow Travel Dolny Śląsk" – nowa kampania promocyjna regionalnej turystyki

zdjęcie:
fot. PAP
Mapa prezentująca wiele różnorodnych, czasem w nieoczywisty sposób wyselekcjonowanych dolnośląskich atrakcji turystycznych i zapomnianych miejsc w regionie, to główny element zainicjowanej przez samorząd województwa dolnośląskiego nowej kampanii promocji turystki regionalnej "Slow Travel Dolny Śląsk".
REKLAMA

Twórcy kampanii wskazują, że turystyka slow robi się coraz popularniejsza, a jej najważniejsze cechy to koncentracja na poznawaniu regionalnego dziedzictwa kulturowego, wspieraniu lokalnych przedsiębiorców, a także większa dbałość o środowisko przyrodnicze.

"W zgodnej opinii ekspertów Dolny Śląsk ma potencjał do bycia polską stolicą turystyki slow travel. Najistotniejsze jest jednak to, że lokalne podejście do turystyki wspiera dolnośląskich przedsiębiorców i pomaga pielęgnować nasze dziedzictwo kulturowe" – powiedział marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Głównym elementem kampanii promocyjnej "Slow Travel Dolny Śląsk" jest mapa – w wersji online i drukowanej – która prezentuje wiele różnorodnych, czasem w nieoczywisty sposób wyselekcjonowanych atrakcji turystycznych regionu.

"Zestawienie pozwala odnaleźć mniej znane atrakcje, atrakcyjne zakątki i ciekawostki turystyczne, a także wręcz zapomniane miejsca na Dolnym Śląsku. Część z wymienionych miejsc nie ma rozwiniętej infrastruktury turystycznej, co wpływa na wysoką atrakcyjność dla turystów poszukujących ucieczki od tłumu i hałasu" – podkreślają twórcy kampanii.

Mapa nie stanowi zamkniętej bazy atrakcji turystyczny, ale może być poszerzana. Częścią kampanii jest też m.in. zestawienie najbardziej klimatycznych noclegów na Dolnym Śląsku, które opracowano w kilku językach.

"Zaprezentowana mapa pozwala na podróżowanie w duchu slow – w zwolnionym tempie z większą uwagą na odkrycie nieoczywistych miejsc, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Ponadto zbaczając z głównych szlaków i korzystając z usług lokalnych producentów i usługodawców, wzmacniamy naszą regionalną gospodarkę" – podkreślił wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko. (PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
7.7°C
wschód słońca: 06:50
zachód słońca: 18:33
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2022-09-30 18:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-30 19:00
miejsce
Ośrodek Działań Twórczych...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-30 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany