kategoria: Turystyka
23 maj 2024

W ogrodzie zoologicznym zbudowano całoroczny pawilon dla flamingów

zdjęcie: W ogrodzie zoologicznym zbudowano całoroczny pawilon dla flamingów / pixabay/1476306
We wrocławskim ogrodzie zoologicznym oddano do użytku całoroczny pawilon dla flamingów. Inwestycja kosztowała ok. 2 mln zł. Dzięki niej będzie można podziwiać flamingi o każdej porze roku.
REKLAMA

Obecnie stado flamingów w ogrodzie zoologicznym liczy 52 sztuki. Dotychczas musiały być one przenoszone na zimę. Dzięki nowej inwestycji ptaki zyskały całoroczny wybieg. Pracownicy zoo przekazali, że flamingi nie miały problemu z aklimatyzacją i chętnie przebywają w stawie znajdującym się w pawilonie.

"Obecność takiego zadaszonego, całorocznego zbiornika, który w razie potrzeby można zasolić, jest kluczowa dla hodowli tych brodzących ptaków. W naturze żerują one głównie w zbiornikach słonowodnych, a woda słona wpływa też korzystnie na ich nogi" – tłumaczy kierownik Wydziału Ptaków wrocławskiego zoo Robert Strasenburg.

Projektanci zadbali o to, aby na wybiegu pojawiła się roślinność z południowo-wschodniej Azji. Oprócz flamingów na wybiegu można obserwować także inne ptaki z tego regionu, takie jak piżmówki malajskie, ibisy siwopióre, drzewice dwubarwne i podgorzałki zielonogłowe.

Nowy pawilon kosztował ok. 2 mln zł, w ramach inwestycji zadbano o duże panoramiczne szyby do obserwacji zwierząt. Przy okazji odnowiony został także sąsiedni wybieg jeżozwierzy indyjskich.(PAP)

autor: Michał Torz

mt/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
23.9°C
wschód słońca: 04:35
zachód słońca: 21:13
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-06-24 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-24 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 17:00
miejsce
Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany