13 czerwiec 2021

Rzeszów: Grzegorz Braun publicznie oddał głos w wyborach na prezydenta miasta

fot. PAP
Ubiegający się o fotel prezydenta Rzeszowa poseł Konfederacji Grzegorz Braun oddał w niedzielę publicznie swój głos w wyborach. Kartę do głosowania z zaznaczonym głosem wrzuciło do urny jedno z towarzyszących Braunowi dzieci - mały chłopiec.
REKLAMA

Poseł przyszedł do lokalu wyborczego w niedzielę po godz. 11.00 pieszo, w towarzystwie młodych ludzi z małymi dziećmi. Miał na głowie bejsbolówkę z tytułem filmu "Star Wars" - "Gwiezdne Wojny", był bez maseczki.

Braun po odebraniu karty wyborczej z nazwiskami czterech kandydatów na prezydenta podszedł do przezroczystej urny, za którą czekali operatorzy i fotoreporterzy relacjonujący to wydarzenie. Położył kartę na urnie i zaznaczył w ich obecności swój głos. Potem podał zgiętą kartę do głosowania jednemu z towarzyszących mu dzieci; razem wrzucili kartę do przezroczystej urny - również w sposób widoczny, na kogo głosował.

Po wyjściu z lokalu wyborczego poseł powiedział dziennikarzom, że w eterze obowiązuje cisza, "głębokie zanurzenie wszyscy wzięli i tak trzeba, skoro takie prawo".

"I zatem niczego nie sugerując zauważę tylko, że kogoś trzeba wybrać" - powiedział.

Braun głosował w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 3 mieszczącej się w Zespole Szkół Muzycznych nr 1 przy ul. Szopena 28 w Rzeszowie.(PAP)

ago/ par/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2021-11-23 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-26 20:15
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-27 19:00
miejsce
Hala Stulecia, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-29 17:30
miejsce
Teatr Polski, Wrocław, ul. G....
wstęp biletowany