7 sierpień 2019

Gry, Muzyka i pyszne jedzenie - czyli weekend z latem na Pergoli!

fot. nadesłane
Piknik na świeżym powietrzu, lokalne produkty, gry plenerowe i edukacyjne, taneczne wieczory w dżungli na tarasie i wiele innych atrakcji czeka na gości odwiedzających Kompleks Hali Stulecia.
REKLAMA
Lato w mieście nie musi być nudne! W pierwszy weekend sierpnia zapraszamy wszystkich łasuchów na wielki Przyjacielski Piknik na Pergoli - Tak kocham jeść!, na którym będzie można skosztować najlepszych regionalnych specjałów oraz porozmawiać z ekspertami kulinarnymi. Będzie z nami Sylwia Majcher, dziennikarka, edukatorka i autorka bestselerowej książki pt. "Gotuję, nie marnuję. Kuchnia Zero Waste po polsku". Sylwia Majcher jest również współorganizatorką kampanii #WrocławNieMarnuje, w której Urząd Miejski Wrocławia zachęca mieszkańców do życia w stylu Zero Waste.

Zapraszamy również na warsztaty: "Nie biegnij po ciepłe bułeczki", "Koziołek Matołek", "Gra smak z Aurelią". Wieczorami zachęcamy do relaksu na tarasie Wrocławskiego Centrum Kongresowego z cudownym widokiem na fontannę i park. W ramach cyklu Let's play Summer w dzikiej, tropikalnej scenerii muzykę zapewnią DJ-e, a szefowie baru zadbają o wszystkich gości.

Lato na Pergoli - drugi weekend

Ten weekend zaczynamy Przyjacielskim Piknikiem - Tak Kocham Jeść i serią warsztatów artystycznych i ekologicznych. Na warsztatach będzie można m.in. stworzyć recyklingowe lampiony, dowiedzieć się ciekawostek o życiu pszczół oraz o tym, jak rozróżniać prawdziwe miody. Piknik odbywać się będzie w piątek w godz. 12:00-21:00, a w sobotę i niedzielę w godz. 11:00-21:00. Następnie zapraszamy na strefę relaksu na dachu Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia. W tropikalnej scenerii barmani z wrocławskiego PAPA BARU, serwować będą różnego rodzaju napoje. Bar będzie czynny od czwartku do niedzieli, od południa do 23:00. Dodatkowo w piątek i sobotę w godz. 18:00-22:00, w ramach cyklu Let's play Summer, zabawę muzyczną zapewnią wrocławscy DJ-e. Organizatorem strefy jest Hala Stulecia.

W sobotę i niedzielę na terenie pomiędzy Wrocławskim Centrum Kongresowym a Fontanną odbędą się różnego rodzaju gry i zabawy sportowe w ramach Festynu Lata z Trenerem Osiedlowym. Wśród licznych atrakcji znajdą się m.in. mini unihokej, badminton, sumo, będzie też możliwość zmierzenia ciśnienia. Do wspólnej, rodzinnej zabawy zaprasza Wrocławski Trener Osiedlowy. Festyn zaplanowano w godzinach 13:00-18:00 w sobotę i 14:00-18:00 w niedzielę. W niedzielę odbędzie się również Spacer z Przewodnikiem po Parku Szczytnickim, najstarszym i jednym z największych wrocławskich terenów zielonych. Wyjdziemy na poszukiwania pomników przyrody, drzew z całego świata, wsłuchamy się w śpiew ptaków. Na spacer zapraszamy zarówno dorosłych, jak i dzieci, nie obędzie się bowiem bez legend i tajemniczych opowieści. Spacer potrwa około 2 godzin i rozpocznie się o 11:00.

Wśród licznych atrakcji w sobotę i niedzielę odbywać się będzie również gra terenowa opowiadająca ciekawostki z historii Hali Stulecia. Karty do gry można pobrać w punkcie ochrony na parterze Wrocławskiego Centrum Kongresowego. Co więcej, przez cały weekend wolontariusze z Fundacji Cząstka Ciebie, będą chętnym dzieciom malować buzie. Szczęśliwi rodzice małych kotków, tygrysków i motylków mogą wesprzeć podopiecznych fundacji dowolnymi datkami, dzięki którym będzie można m.in. pomóc w rehabilitacji, zakupie sprzętu medycznego czy też leków. Organizatorem jest Fundacja Cząstka Ciebie.

Szczegółowy harmonogram wszystkich atrakcji Lata na Pergoli znajduje się na naszej stronie http://halastulecia.pl/wydarzenie/lato-na-pergoli-2019/ oraz w wydarzeniu na Facebooku FB.com/hala.stulecia.official.

*Lato na Pergoli - cykliczna akcja organizowana przez Halę Stulecia od 2013 roku, w ramach której na terenach zewnętrznych, w obrębie Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej, organizowane są różnego rodzaju atrakcje takie jak: zajęcia fitness, gry i zabawy sportowe, warsztaty i treningi dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zajęcia aktywizujące dla seniorów, kino plenerowe, pikniki, festyny, imprezy muzyczne, występy i przedstawienia. Atrakcje są bezpłatne, odbywają się w wakacyjne weekendy, zgodnie z harmonogramem ustalanym indywidualnie dla każdej edycji.
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2020-02-18 18:00
miejsce
Dom Kultury Bakara, Wrocław, Różana 4
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-18 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-18 20:30
miejsce
Dom Kultury Bakara, Wrocław, Różana 4
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-19 17:30
miejsce
Teatr Polski, Wrocław, ul. G....
wstęp biletowany