kategoria: Wydarzenia
21 czerwiec 2024

Miasto zapowiedziało bogatą ofertę wydarzeń wakacyjnych

zdjęcie: Miasto zapowiedziało bogatą ofertę wydarzeń wakacyjnych / pixabay/3084876
Warsztaty, festiwale, przejażdżki rowerowe - to niektóre z atrakcji przygotowane przez katowicki magistrat podczas wakacji. Wydarzenia zaplanowane podczas "Lata w Katowicach" skierowane są dla dorosłych i dzieci.
REKLAMA

"Wszystkie katowiczanki i wszystkich katowiczan zachęcam do korzystania z miejskiej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, która pozwala na różnorodne formy wypoczynku. Ofertę uzupełniają liczne wydarzenia, koncerty i festiwale, każdy znajdzie coś dla siebie" - zachęcał, cytowany w informacji prasowej, prezydent Katowic Marcin Krupa.

Dla mieszkańców miasta od piątku dostępne są ośrodki rekreacyjno-wypoczynkowe Rolna i Bugla, a od 1 lipca kąpieliska: w Dolinie Trzech Stawów, na Stargańcu oraz przy stawie Morawa na wysokości Stanicy. W godzinach 10.00-18.00 kąpieliska te będą miały zapewnioną obsadę ratowniczą.

W Dolinie Trzech Stawów można będzie także wypożyczyć sprzęt wodny. W ofercie są: kajaki dla dwóch osób, łodzie wiosłowe dla czterech osób, rowery wodne dla dwóch osób, łodzie elektryczne Chill-boat cane dla pięciu osób, łodzie elektryczne Chill-boat trio dla trzech osób oraz deski SUP dla jednej osoby.

Dla najmłodszych otwierają się cztery miejskie wodne place zabaw. Znajdują się one na: os. Odrodzenia, os. Tysiąclecia, przy wejściu na Dolinę Trzech Stawów oraz na terenie Młodzieżowego Domu Kultury.

Miasto przygotowało także atrakcje dla miłośników sportu. BKS Sparta zaprasza wszystkich młodych entuzjastów piłki nożnej na wyjątkowe treningi w ramach programu "Wakacje ze Spartą 2024". Natomiast dla lubiących gimnastykę artystyczną, UKS Carramba przygotował zajęcia, które odbędą się w hali Kolejarza. Z kolei zajęcia z zapasów prowadzone przez ZUKS GKS Katowice odbędą się w Hali Józefowskiej.

Od 5-7 lipca na katowickim Rynku trwać będzie Street Food Polska Festival, a od 13-14 lipca trwać będzie Fiesta Vinoteki.

Teatr Śląski zorganizuje kolejny cykl "Roztańczony Wyspiański" i jak co roku, w każdą sobotę od 20 lipca do 31 sierpnia, przed budynkiem teatru będą odbywały się letnie potańcówki.

Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek zaprasza dzieci na letnie warsztaty zatytułowane "Graj i maluj z nami wesoło!", prowadzone przez artystę Zdzicha Smucerowicza. Podczas warsztatów najmłodsi będą łączyć muzykę ze sztuką plastyczną.

W ramach projektu FILM + MIASTO, za który odpowiadają Instytucja Filmowa "Silesia Film", Fundacja "antyRAMA" i miasto Katowice, odbędą się seanse filmowe, dyskusje, spacery, zajęcia z jogi i warsztaty dla dzieci.

Katowickie Miejskie Domy Kultury zorganizują warsztaty plastyczne oraz zajęcia z rękodzieła, podczas których uczestnicy będą mogli poznać podstawy rzeźby czy malarstwa. Nie zabraknie również zajęć sportowych i turniejów gier zespołowych. Dla miłośników nauk ścisłych przewidziano warsztaty z robotyki oraz wycieczki do planetarium.

W wakacje odbędzie się również akcja dla dzieci w wieku 7-12 lat pt. "Lato z Książką". W jej ramach Miejska Biblioteka Publiczna organizuje spotkania, warsztaty, wyjścia w plener oraz do innych instytucji w otoczeniu książek ze swojego księgozbioru.

W każdą środę i niedzielę w Centrum Kato zaplanowane są seanse kina plenerowego pod gołym niebem. Czwartki to dni jazzowych jam session. Natomiast piątki i soboty to czas na sety didżejskie oraz koncerty, które zapewnią rozrywkę i świetną atmosferę.

6 lipca w amfiteatrze parku Zadole odbędzie się V4 Blues Festival. Zagrają: Mateo Blues Band (Czechy), Erich "Boboš" Prochâzka & Marek Wolf (Słowacja), B3 Project (Węgry), Pawn Shop Duo (Węgry) oraz Leszek Winder Super Session Blues. Dzień później, również w parku Zadole odbędzie się Piano Tężnia Festiwal, który zaprasza na wyjątkowy koncert Łukasza Trepczyńskiego.

26 i 27 lipca w Strefie Kultury w Katowicach odbędą się Santander Letnie Brzmienia. Na scenie zagrają m.in.: Kortez, Zalewski, Artur Rojek czy Kacperczyk.

OFF Festival Katowice zagra ponownie w Dolinie Trzech Stawów Obok wielkich i uznanych nazwisk zobaczymy także polskich debiutantów i artystów. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach od 4 do 8 sierpnia. (PAP)

autorka: Julia Szymańska

jms/ agz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
22.5°C
wschód słońca: 04:53
zachód słońca: 21:02
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-07-15 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-15 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-16 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-16 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany