Noc Świętojańska 2023 w Starym Klasztorze!

zdjęcie: Noc Świętojańska 2023 w Starym Klasztorze! / kupbilecik24.pl / Noc Świętojańska 2023 w Starym Klasztorze!
kupbilecik24.pl / Noc Świętojańska 2023 w Starym Klasztorze!
Zapraszamy 23 czerwca 2023 roku do Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1.
REKLAMA
data: 2023-06-23 19:30
miejsce: Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
bilety: KUP BILET
 

Ethno Jazz Festival zaprasza na tradycyjny już koncert Nocy Świętojańskiej. W tym roku wrocławskie święto muzyki folkowej zapowiada się znakomicie. Na dwóch scenach Starego Klasztoru - w Sali Gotyckiej oraz na Letniej Scenie na Dziedzińcu - usłyszymy aż 4 zespoły, które zaprezentują porywającą do tańca wybuchową mieszankę muzyczną!

23 czerwca, witając najkrótszą noc w roku, przed wrocławską publicznością wystąpią dwie znakomite międzynarodowe grupy Kumbia Mać oraz Faustina Calavera, grające kumbię, bardzo popularną w kręgach latynoamerykańskich muzykę, która powstała w Kolumbii z połączenia rytmów rdzennej Ameryki, niewolniczej Afryki i kolonialnej Hiszpanii, polsko - ukraiński zespół Hoverla, prezentujący radosną taneczną muzykę naszych wschodnich sąsiadów oraz formacja Dziwoludy, wykonująca muzykę Słowian i Wikingów oraz tańce i melodie średniowiecza. Dobra zabawa gwarantowana! Tę jedyną w roku Noc Świętojańską warto spędzić w Starym Klasztorze przy muzyce folkowej najwyższej próby.

Jedni nazywają ją Nocą Świętojańska, inni Nocą Kupały, niektórzy Sobótką albo Palinocką. Wszystkim chodzi jednak o to samo, czyli najkrótszą noc w roku i prastare słowiańskie święto związane z letnim przesileniem Słońca. Od kilku lat we Wrocławiu towarzyszy jej seria koncertów i imprez i tak będzie także w tym roku. To święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości, wiążące się z nią zwyczaje i obrzędy miały zapewnić świętującym zdrowie i urodzaj. Kto nie słyszał choć raz o legendarnym kwiecie paproci poszukiwanym w tę szczególną noc? Wystarczy go znaleźć, a szczęście nas już nigdy nie opuści. Kto nie widział puszczanych przez dziewczęta w nurty rzek wianków? Jeśli wianek wyłowił kawaler, to rodzina mogła szykować wesele. Gorzej jeśli utonął lub zaplątał się w sitowiu... A do tego ogniska, tańce i nocna muzyka. I wszystko w jedną noc. W Polsce obchodzimy dziś to święto z 23 na 24 czerwca, gdy kościół połączył prasłowiańskie obrzędy z wigilią św. Jana Chrzciciela - patrona Wrocławia.


Ethno Jazz Festival zaprasza również na nocny koncert zespołu Dikanda, który odbędzie się o północy z 22 na 23 czerwca w Synagodze Pod Białym Bocianem w ramach wrocławskich obchodów Nocy Świętojańskiej.

Dla posiadaczy biletów na koncert Dikandy przewidziane są ulgowe bilety na Noc Świętojańską w Starym Klasztorze.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
 
Ethno Jazz Festival
artyści:
Ethno Jazz Festival
Ethno Jazz Festival zaprasza na koncerty artystów z całego świata! Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
16.1°C
wschód słońca: 04:38
zachód słońca: 21:02
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2023-06-07 19:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-07 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-07 19:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-07 19:15
miejsce
Wrocławski Teatr Współczesny im....
wstęp biletowany