kategoria: Wydarzenia
26 wrzesień 2019
patronat medialny

Z cyklu „Widok na Sztukę”: Weekend z Beksińskim w Art. Krajewski 26-29 września 2019, ul. Widok 16/18, Warszawa

fot. nadesłane
Art. Krajewski Galeria i Dom Aukcyjny wraz Jarosławem Mikołajem Skoczniem oraz z Beks.pl - Zdzisław Beksiński Galeria serdecznie zaprasza na weekendowe wydarzenie, podczas którego przybliży życie i twórczość Zdzisława Beksińskiego. W kameralnym wnętrzu na ulicy Widok 16/18 przedstawione zostaną specjalne edycje grafik komputerowych artysty, oryginalne afisze z jego paryskich wystaw, a także prace olejną artysty - obraz z lat 90., nigdzie dotąd niepublikowany. Zaprezentowane zostaną również książki oraz albumy poświęcone twórczości Beksińskiego.

Wydarzenie będzie świetną okazją do zapoznania się z postacią wybitnego artysty, którego życie i śmierć do dziś pozostają owiane aurą tajemnicy. Będzie to także sposobność poznania jego postaci od kuchni, wzbogacając swoją wiedzę o nieznane dotąd fakty.

Harmonogram weekendu:

Czwartek, 26 września 2019, godz. 19.00: 
Koktajl otwierający wydarzanie, prezentacja dzieł Zdzisława Beksińskiego.

Niedziela, 29 września 2019, godz. 12.00 oraz 16.00:
Spotkanie z Jarosławem Mikołajem Skoczniem - dziennikarzem, znajomym, organizatorem wystaw grafik komputerowych Zdzisława Beksińskiego, autorem dwóch książek poświęconych artyście: bestsellera "Beksiński. Dzień po dniu kończącego się życia" oraz "Detoks. Zdzisław Beksiński, Norman Leto."

Spotkanie poprowadzi Kamil Śliwiński - miłośnik twórczości i propagator spuścizny Zdzisława Beksińskiego, zarządzający profilami społecznościowymi poświęconymi artyście: Zdzisław Beksiński, Zdzisław Beksiński - Bez tytułu / Untitled oraz Polish Masters of Art.

Wydarzenie zainauguruje współpracę Art. Krajewski Gallery z Beks.pl - Zdzisław Beksiński Galeria, w efekcie której salon na ulicy Widok 16/18 w Warszawie stanie się jedyną stacjonarną galerią w Warszawie, gdzie zobaczyć oraz nabyć można będzie grafiki Mistrza, certyfikowane przez Muzeum Historyczne W Sanoku.

Art. Krajewski Galeria i Dom Aukcyjny zarządzany przez Artura Krajewskiego to prężnie rozwijający się podmiot na polskim rynku sztuki. Działalność aukcyjna i wystawiennicza pozwala zespołowi z pasją promować polską sztukę współczesną oraz wyselekcjonowane obiekty sztuki dawnej. Celem Art. Krajewski jest także edukacja oraz poszerzanie świadomości odbiorców w zakresie historii oraz kolekcjonowania sztuki.

 
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
23.9°C
wschód słońca: 04:35
zachód słońca: 21:13
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-06-24 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-24 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 17:00
miejsce
Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław,...
wstęp biletowany