23 listopad 2021

Do czwartku w szpitalu tymczasowym będzie 56 kolejnych łóżek covidowych

Do czwartku w szpitalu tymczasowym przy ul. Rakietowej we Wrocławiu przybędzie 56 kolejnych łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19. W sumie Uniwersytecki Szpital Kliniczny ma obecnie 126 pacjentów z tą chorobą, w tym 25 dzieci. Dwie osoby leżą pod respiratorami.
REKLAMA

Dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego dr Barbara Korzeniowska poinformowała we wtorek na konferencji prasowej, że zajętych zostało już 56 łóżek w szpitalu tymczasowym przy ul. Rakietowej we Wrocławiu.

"Mamy już decyzję wojewody i jeszcze dziś we wtorek będzie tam 28 nowych łóżek dla pacjentów, a do czwartku otworzymy kolejne 28. W tej chwili w sumie w USK mamy 126 chorych pacjentów z COVID-19, którzy są rozproszeni w różnych miejscach” - powiedziała dyrektor.

Dodała, że wśród chorych jest 25 dzieci, przebywających w klinice pediatrii i chorób infekcyjnych, gdzie jest 36 łóżek dla najmłodszych. Jedno dziecko i jeden dorosły chory są pod respiratorami i przebywają na sali intensywnej terapii.

Dyrektor podkreśliła, że w miarę możliwości w każdej klinice i oddziale są tworzone izolatki, w których przebywają osoby z objawami zakażenia i już po wykonanym teście. Sześć zakażonych pacjentek przebywa na oddziale ginekologiczno-położniczym i są to kobiety w ciąży.

USK wykonał dotychczas 345 tys. szczepień i obecnie zauważalne jest zwiększenie zainteresowania szczepieniami, zarówno przeciw COVID-19 jak i przeciw grypie.

"Szczepimy w kilku miejscach, w naszej klinice przy ul. Skłodowskiej-Curie 50/52 od poniedziałku do piątku do godz. 18, ale też w tę najbliższą sobotę trochę krócej, bo do godz. 16. Dzięki uprzejmości prezesa MPK szczepciobus stanie na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Rynku. Tam szczepienie jest możliwe od godz. 17 do 20” - powiedział dr Edwin Kuźnik.

Wyjaśnił, że szczepienie przeciw grypie jest bezpłatne, ale trzeba najpierw telefonicznie umówić godzinę szczepienia.(PAP)

autor: Roman Skiba

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2022-01-27 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-28 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-05 16:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-05 16:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany